Vladimiras Putinas sako, kad Rusija turi paspartinti dirbtinio intelekto mokslinius tyrimus, kad galėtų konkuruoti su „monopolistiniais“ Vakarais

Kalbėdamas Maskvoje vykusioje dirbtinio intelekto konferencijoje, Putinas paragino kurti savo šalies ChatGPT stiliaus pokalbių robotus, kurie galėtų konkuruoti su „šališkais“ Vakarų modeliais.

„Manau, jūs puikiai žinote, kad kai kurios vakarietiškos paieškos sistemos, taip pat kai kurie generatyviniai modeliai dažnai veikia labai selektyviai, šališkai“, – sakė V. Putinas. Jis pridūrė, kad kai kurios iš šių technologijų neatsižvelgia į Rusijos kultūrą arba tiesiog ją ignoruoja ir „panaikina“. V. Putinas mano, kad daugelis šiuolaikinių sistemų yra apmokytos pagal Vakarų duomenis, skirtus Vakarų rinkoms.

„Monopolinis tokių užsienio kūrinių dominavimas Rusijoje yra nepriimtinas, pavojingas ir neleistinas“, – sakė V. Putinas.

Rusijos vyriausybė jau daugelį metų stengiasi plėtoti savo technologijų pramonę ir sumažinti šalies priklausomybę nuo Vakarų produktų ir paslaugų. Dėl invazijos į Ukrainą beveik visos Vakarų įmonės pasitraukė iš Rusijos ir sustabdė savo produktų pardavimą šalyje, taip dar labiau skatindamos ją ieškoti savų sprendimų.

Rugsėjį V. Putinas nurodė savo vyriausybei padidinti superkompiuterių kūrimo ir dirbtinio intelekto tyrimų finansavimą. „Artimiausiu metu, kaip vienas iš pirmųjų žingsnių, bus pasirašytas prezidento dekretas ir patvirtinta nauja nacionalinės dirbtinio intelekto vystymo strategijos versija“, – konferencijoje sakė V. Putinas.

Rusijai reikės pakeisti kai kuriuos įstatymus, paskatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir užtikrinti daug daugiau investicijų dirbtinio intelekto vystymui, sakė V. Putinas, kuris gyrė „Sberbank“ ir „Yandex“ už tai, kad jos sukūrė savo generatyvinį dirbtinį intelektą ir didelius kalbos modelius.

8 Komentarai

 1. Diaxminde parašė:

  Darkart įrodo, kad tai tėra įrankis, kurį galima lengva ranka panaudoti, užprogramuoti saviems, savanaudiškiems tikslams, perkurti šališkai istoriją ir t.t.

 2. StrelokRTX parašė:

  https://youtu.be/4XiJC3qE45c?si=mXUNAJfDAPoLY0tJ

  Nepavydžiu, kai AI supras, kad beždžionių buvo sukurtas ir pražiūrės seną footage

 3. Nukainotas parašė:

  Net ir AI žino, ko verta parašos kultūra.

 4. ReaLm parašė:

  Mums neturėtų būt įdomios žudikiškos tautos ambicijos ir interesai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.