DC-DC masėms: „Be Quiet! Pure Power 10 CM“ maitinimo šaltinis

Išvados

Iš FSP platformos, kurią naudoja „Be Quiet! Pure Power 10“ serija, atnaujinimo, o tiksliau DC-DC valdiklių įvedimo, tikėjomės tikrai nemažai. Tačiau lūkesčiams, panašu, išsipildyti nebuvo lemta. Užtenka mažąsias linijas plika akimi palyginti su prieš metus bandytu „Pure Power 9“ ir tampa akivaizdu, kad DC-DC naudos neatnešė. Kaip taip gali būti? Įtikinamiausias paaiškinimas – ši FSP platforma veikia ant savo galimybių ribos. Tokia nuomonę dar labiau sustiprina neįveiktas perkrovos režimas, greičiausiai suveikus OTP apsaugai. Techniškai 700 W šiai platformai ne problema, tačiau tikėtina, kad silpnesni modeliai, o tokių PP10 serijoje yra ne vienas, parodys geresnius rezultatus ne tik reguliuojant mažąsias linijas, bet suvaldant jose triukšmus. Skundų 700 W galios PP10 CM nenusipelnė trijose kategorijose: efektyvumas gerokai viršija 80+ Silver reikalavimus (esant pilnai apkrautam priartėjama prie 80+ Gold), svarbiausia +12 V linija reguliuojama labai aukštu lygiu (vid. nuokrypis 0,7 %) ir galiausiai „Be Quiet!“ vardas buvo pateisintas – maitinimo šaltinis itin tylus tiekdamas net 3/4 savo galios.

Nepaisant ne tokio solidaus pasirodymo, kokio mes tikėjomės, viskas atrodo labai neprastai, bet yra vienas „bet“. Kaina siekia 105 eurus. Pagal galią tokia suma galbūt neatrodo labai didelė, tačiau šioje kainų zonoje situacija įtempta ir, deja, mažai palanki šiam modeliui, nes reikia varžytis kad ir su „FSP Hydro G“. Pastarasis +12 V linijoje turi ~80 W daugiau, efektyvumas kyla iki 80+ Gold, visų linijų reguliacija be išimties geresnė, be to integruotas kokybiškesnius guolius turintis ir pusiau pasyviu režimu galintis dirbti ventiliatorius. Galutinai PP10 į kampą įvaromas palyginus kondensatorius. „Be Quiet!“ maitinimo šaltinyje dominuoja „Teapo“ produkcija, o FSP pelnytai giriasi absoliučia dauguma japoniškų kondensatorių. Paradoksalu, jog pirmajam taikoma metais ilgesnė garantija, tačiau kieno pusėje turėtų atsidurti ilgaamžiškumas – akivaizdu. Tiek pat akivaizdu ir tai, kad „Listan“ privalo elgtis agresyviau, o 10 eurų tam, kad išeitų Hydro G, verta pasiskolinti net jei teks grąžinti su procentais.

11 Komentarai

  1. Hidraulinis parašė:

    Ar neturetu but AC-DC. Gal per daug muzikaliai skamba, bet prasmingiau atrodytu nei DC-DC. Suleks mazvaikiai – sakys straipsnio neskaitei, bet kaip ir bepaziuresi juk tinklas tai AC. Nors ka as cia juk ne smulkmenose esme. Svarbiau pats turinys.

  2. BC00 parašė:

    Visgi per daug tylus, kad skleistų AC-DC… 🙂

  3. newdiamond parašė:

    cpu matinimo kabelis ne per trumpas kai psu apacioje ? nes cia panasu, kad gamintojai dar nezino, kad psu dabar daugumoje atveju dedamas apacioje

  4. BC00 parašė:

    Prieš porą dienų teko montuoti PSU į standartinio dydžio ATX mid towerį Pure Base 600, tai absoliučiai jokių problemų su kabelių ilgiais.

  5. woraz parašė:

    ~61dBA aukštesnė pavara? Rimtai?

  6. BC00 parašė:

    Susipažink su testavimo metodika, tada bus aišku, kad net 61 dBA nėra taip baisu, kaip atrodo.

  7. DasMachine parašė:

    Aha man irgi pasirode perdaug 61 dBA, bet paskui pagalvojau kad skales tai nera. Is tikruju tai pasigendu cia palyginamuju grafiku tarp skirtingu PSU.

  8. BC00 parašė:

    Woraz @testavimo metodika skyrelyje „Testavimas“
    DasMachine @kažkada jau minėjau, kad grafikus pateiksime, kai turėsime vienodos galios/panašios kainos tiesioginius varžovus. 750 W FSP Hydro G +/- kaip ir dalinai tiktų, bet kuriuo atveju šių dviejų PSU stipriosios ir silpnosios pusės išryškintos išvadose.
    Kas liečia 61 dBA, priminsiu, kad yra tekę susidurti ir su maitblokiais, kurie pilna apkrova skleidė >75 dBA triukšmą. 61 dBA toli gražu nėra kurtinantis triukšmas, ypač kai efektyvumas tik 80+ Silver.

    • woraz parašė:

      Pirmai nepastebejau, kad testavimo skiltyje parasyta kaip matuota. Idomu kodel pasirinktas matavimas 5cm nuo saltinio? Nenuostabu, kad triuksmo daug. Iprastai matuoja 1m atstumu nuo ausintuvo

  9. BC00 parašė:

    Įprastai išvis niekas nematuoja PSU fano triukšmo, nei jonnyguru, nei hardocp 🙂 Tokia testavimo metodiką taikome nuo puslapio susikūrimo pradžios, todėl greičiausiai nepakeisime.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.