„Gigabyte G34WQC“ – patrauklus 34″ ultrawide monitorius žaidėjams ir ne tik
Išvados
Jau kurį laiką „Gigabyte G34WQC“ buvo įvardijamas, kaip vienas geriausių pasirinkimų tarp nebrangių 34″/VA/144 Hz ultrawide monitorių. Dabar šį monitorių turėjome galimybę išbandyti patys.


Turbūt silpniausia G34WQC vieta – netolygus matricos pašvietimas, parodantis, jog griežta kokybės kontrolė šiuo klausimu nėra vykdoma. Mirusių pikselių neaptikome. Gamyklinis spalvų tikslumas taip pat nėra aukšto lygio. Spalvos buvo per šaltos, gamma nesiekė 2,0, kas padiktavo prastesnį šešėlių atvaizdavimą dėl pernelyg šviesaus vaizdo, kartu monitorius nėra labai stiprus pagal statinį kontrastą – esame bandę bent kelis VA monitorius, kurie turėjo 1100:1 – 1300:1 santykį, kai iš dėžės ištrauktas G34WQC neperžengė 1000:1. Po atlikto kalibravimo padidinti kontrasto nepavyko, kas yra visiškai normalu, tačiau kitur buvo pasiekta teigiamo rezultato. Visgi kraujavimas ir netobulos spalvos pernelyg nestebina atsižvelgus į G34WQC poziciją.
Garsiakalbiai – apverktini, tačiau tai mažmožis įvertinus, koks mažas procentas naudojasi būtent monitoriaus garsiakalbiais. Kabintis galima prie sąlyginai nedidelio monitoriaus svorio, kuris parodo, jog panaudota plastmasė nėra aukščiausios kokybės. Vertinant bendrai surinkimo kokybė yra normos ribose, o iš to paties plastiko pagamintas stovas yra pakankamai tvirtas ir 34″ monitorius ant stalo stovi stabiliai. Galiausiai vartotojas gauna beveik multifunkcinį stovą. Iki pilnavetiškumo trūksta tik pasukimo į šonus galimybės.
Labai nustebino, kad VA paneles tebepersekiojantis ghosting efektas buvo minimalus – neegzistuojantis. Tai labai nustebino, tačiau pradėjus ieškoti daugiau informacijos paaiškėjo, kad G34WQC išties nėra šiuo klausimu problematiškas. Nors nVIDIA nėra oficaliai įtraukusi šio monitoriaus į G-Sync Compatible sąrašą, tačiau asmeniškai įjungus VRR nepastebėjome nei suintensyvėjusio ghosting’o, nei mirgėjimo, nei bet kokių kitų nepageidaujamų artefaktų.
G34WQC neturi tokių savybių, kaip USB 3.0 prijungimo centras, tačiau stebina, kad vartotojas gauna PiP su PiB, kurie dar labiau padidina ir taip aukštą 34″ ultrawide monitoriaus produktyvumą. Vėlgi žinant, kad tai vidutinės klasės produktas, į žaidėjus nukreiptos funkcijos (Aim Stabilizer, Dark Equalizer) bei kelios papildomos smulkmenos (laikmatis, galimybė pasikeisti taikiklį) leidžia maloniai nusišypsoti.
G34WQC patvirtino visus lūkesčius, ypač atsižvelgus į jo 450 eurų kainą. Už prašomus pinigus G34WQC siūlo tikrai daug ir yra vienas stipriausių pasirinkimų tarp 34″/VA/144 Hz ultrawide monitorių. Tiesa, labai ilgai Lietuvos rinkoje už minėtą sumą buvęs G34WQC šiuo metu pabrango, o prieinamumas sumažėjo. Rekomenduotume tiesiog šiek tiek palaukti.
Naujausi komentarai