„Patriot PXD“ išorinis NVMe: vienas žingsnis pirmyn, du atgal

Išvados

PXD testavimų sesiją pradėjo pakyliai. Pirmieji 14 GB ir 7 GB svorio duomenų paketai buvo sukelti taip greitai, kaip tai padarė Thunderbolt 3 sąsają naudojantis „Patriot EVLVR“. Viskas pasikeitė, kai PXD išoriniame SSD atsirado duomenų ir pradėjome kelti likusią informaciją (dviejų kartų testavimo metodika atitinka pateiktų rezultatų eiliškumą). Pirmieji PXD sulėtėjimo požymiai atsirado netrukus. Kopijuojant aplanką su filmais PXD užtruko ilgiau už abu USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) sąsają naudojančius „Transcend ESD400“ ir ADATA SD600Q išorinius SSD, nors pats naudoja USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) išorinę magistralę. Keliant 50 GB ISO failą PXD užtruko ~50 % ilgiau. Natūralus klausimas – kas atsitiko? Paprasčiausiai išseko pSLC buferis, kuris užima vos porą procentų SSD talpos. Be buferio grynoji rašymo spartą į NAND tesiekia kiek daugiau nei 200 MB/s, o keliant 50 GB ISO failą nusistovėjusi sparta neviršijo 150 MB/s.

Iškeliant duomenis į „Samsung 970 EVO“ PXD aplenkė „Transcend“ ir ADATA išorinius kaupiklius, tačiau tik pusėje testų PXD atsidūrė arčiau EVLVR, nei dviejų lėtesnių varžovų, kurie teoriškai, žvelgiant į specifikacijas, neturėjo sudaryti jokios konkurencijos. Iškeliant tiek filmus, tiek ISO failą, PXD reikšmingai spartesnis nebuvo. PXD šiek tiek reabilituojasi pabandžius duomenis kopijuoti SSD viduje, tačiau nereikia praleisti fakto, kad ADATA SD600Q susidūrė su perkaitimo problema. Tokiomis aplinkybėmis įgautas pranašumas vargiai guodžia, mat dar 2014 metais prekyboje pasirodęs „Transcend ESD400“, turintis 2D MLC NAND, išsilaiko priekyje.

PXD mums primena gražiai supakuotą saldainį, kurio tikras skonis nepateisina lūkesčių. Tiksliau pateisina, bet tik kelioms akimirkoms. Vėliau saldainis pasidaro nebeskanus. Šaunu, kad „Patriot“ judina išorinių NVMe kaupiklių vandenis, išleisdama dar vieną tokio tipo, bet ne tokio kalibro, koks yra ELVLR, produktą. Mums patinka, kad PXD tapo kompaktiškesnis ir gerokai lengvesnis išlaikant EVLVR tvirtumą. Pravartu, kad PXD yra suderinamas su „Xbox“, „PlayStation“ ir „Macintosh“, be to, išvengia perkaitimo, nors ir mėgsta gerokai įšilti. Atsižvelgiant į realią PXD spartą skirtumas tarp PXD ir EVLVR yra didžiulis.

2 Komentarai

  1. vanduo4 parašė:

    Kaip suprasti tą pasakymą, kad „Intel“ valdomos USB sąsajos linijinė sparta išaugo.
    Juk USB 3.2 Gen 2 turi savo spartos limitą, t.y. 1250 MB/s arba 10Gbs, koks skirtumas kas ją valdo?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.