(H)Isterija dėl geriausiojo vardo – „Seasonic SS-1200XP3“
„Seasonic SS-1200XP3“ – antrasis 1200 W galios agregatas atsidūręs mūsų rankose ir dabartinis „Seasonic“ flagmanas. „Seasonic“ kompanija matomai susijaudinusi savo naujuoju kūriniu ir kartu su SS-1200XP3 mums atsiuntė net padėkos raštą. Dėka didžiulių investicijų į technikos vystymą „Seasonic“ pabandys įtikinti, kad rimčiausiai atrodantis jų produktas sugeba nepaleisti mažųjų linijų už 1 % nuokrypio zonos, o +12V neįgaus neigiamos reikšmės. Gamintojas tai pat dėjo pastangas į pusiau pasyvaus režimo tobulinimą. SS-1200XP3 turi „Hysteresis“ pavadintą savybę, kuri turėtų garantuoti, kad ventiliatorius išsijunginės rečiau, taip tausodamas ne tik save, bet ir sumažindamas bendras energijos sąnaudas.
Pakuotė ir komplektacija
Specifikacijos
SS-1200XP3 yra pirmasis maitinimo šaltinis, kuris savo +12V linijoje nešasi apvalius 100 amperų arba 1200 W (identiškos galios „Super Flower“ turėjo 99,9 A). Kombinuota mažųjų linijų galia siekia 125 W (25 A + 25 A), tuo tarpu +5 Vsb linija turi tuos pačius 15 W, kaip ir „Super Flower“ produktas. Pilnos galios atidavimas įmanomas prie aukščiausio šių dienų standarto – 50 °C temperatūros. 80+ Platinum efektyvumo sertifikatą ir pusiau pasyvų aušinimo režimą turintis SS-1200XP3 pasižymi pilnu apsaugų paketu, įskaitant SCP, OVP, UVP, OPP ir svarbų vaidmenį vaidinančią OTP.
Pilnai modulinio dizaino gigantui priklauso du ilgi EPS12V kabeliai ir penki PCI-E kabeliai su dešimčia 6+2 pin jungčių. Visi komplektacijoje esantys kabeliai yra plokščio „stealth“ tipo, tik vienintelis ATX12V kokybiškai įvilktas į medžiaginę rankovę. Bendras SATA jungčių skaičius siekia dvylika: trys kabeliai po keturias jungtis ir vienas trumpesnis su dviem jungtimis. „Seasonic“ nepanoro paruošti kombinuoto SATA + Molex kabelio, todėl vartotojui teks pasitenkinti penkiomis Molex jungtimis, išskirtytomis ant dviejų skirtingo ilgio kabelių.
Žvilgsnis iš arčiau
SS-1200XP3 juodos spalvos korpusas spinduliuoja prabanga bei puikiu apdirbimu, nors ir paviršius nėra atsparus pirštų atspaudams. „Seasonic“ nesiskiria su pilnos spalvos korio formos grotelėmis, už kurių matomas 120 mm skersmens aušinimo įrenginys.
Korpuso bazės ilgis siekia 190 mm. Kaip 1200 W galios produktui tai nėra daug. Pagal savo nešamą galią SS-1200XP3 yra net gi pakankamai kompaktiškas.
Po gaubtu
Kaip jau spėjome pamatyti, SS-1200XP3 po gaubtu slepia tris KMR serijos „Nippon Chemi-Con“ elektrolitinius kondensatorius (420 V, 3x 390 μF, 105 °C). Aplink kondensatorius ant pridėtinių PCB išdėstytos dvi IC: PFC NPC1654 valdiklis ir „Champion CM6901“ PWM valdiklis . Dvigubas diodų tiltelis aušinamas atskiru radiatoriumi.