„Western Digital Blue SN580“: du žingsniai pirmyn, vienas atgal

Intro

SN550, SN570, o dabar SN580. Pirmuosius du testuotus WD „Blue“ laikėme stipriais vidutinės klasės NVMe kaupikliais, kuriuos į priekį stūmė pastovi NAND rašymo sparta. Bet tai buvo gana seniai. SN570 turėjo naujos kartos BiCS5 atmintį ir pasižymėjo apie 30 % didesniais linijiniais greičiais. SN580 prideda dar linijinės spartos grafoje ir gauna PCIe 4.0 magistralę, kuri vartotojams neginčyjamai atrodo, kaip didesnis patobulinimas už naujesnę NAND atmintį (teisybės dėlei, specifikacijose ji net neatžymima). Taigi naujasis SN580 atrodo kaip potencialiai didesnį žingsnį į priekį galintis padaryti kaupiklis lyginant visą „Blue“ vystymąsi. Bet ar viskas yra taip, kaip atrodo eiliniam pirkėjui? Tai padės išsiaiškinti šiandien testuojamas 1 TB talpos SN580.

7 Komentarai

 1. DeepMind parašė:

  Įdomu tai, kad Kingston Fury Renegade 2TB išleistas prieš 2 metus, bet ir dabar pagal spartą ir kainą geresnis už Samsung 990 Pro. Dabar jo kaina nuo 154eur.

  • SoTOP parašė:

   Nes Samsung savo pinigus pasiimti nori. Nors su 990 Pro prisidirbo ir reputacija pagadino. O jeigu į spartą/kainą žiūrint sunku prašauti su NM790, sparta šitų 3 beveik identiška o pastarasis dabar 115€, o kainų dugne 90€ buvo už 2TB.

 2. Raijmiss parašė:

  Priminkite kodel nedideja ju talpa 8;16;32tb? ir kodel testuojama ne koks 2 ar 4tb modelis?

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Testuoja tai ką gamintojas siunčia. Talpa didėja palaipsniui, ateis laikas bus ir paminėtos talpos, nes dabar finansiškai nenaudinga ir tik serveriams yra didelės talpos skirtos.

   Jei kas pamena, pirmieji SSD iš vis tik operacinei būdavo ir keliom programom, o dar ir kainos kosminės būdavo. Nežinau kelintais metais pirkau Crucial SATA 128 GB, bet dar prie lito ir mokėjau ~330. Tai galima sakyti 100 eur. Už tiek dabar 2 GB išeina.

   P.S. Tas senukas SSD vis dar sukasi 🙂

 3. SoTOP parašė:

  Ne į temą, bet Techpowerup paleidus naują PSU apžvalgą pasidarė įdomu, kas gi tas naujasis maitinimo šaltinių apžvalgininkas. Pasirodo kad, ypač senesniems Technews lankytojams, matytas vardas 🙂 https://www.techpowerup.com/review/chieftec-atmos-850-w/

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.