Intel gamins dviejų branduolių Celeron lustus

Buvo tik laiko klausimas, kada didieji kompiuterių gamintojai imsis gaminti ir pardavinėti dviejų branduolių procesorius skirtus biudžetinės klasės kompiuteriams ir daba atrodo, kad tas laikas bus kitų metų pirmasis ketvirtis, kai „Intel Corp.“ Turėtų pristatyti dviejų branduolių „Intel Celeron“ procesorius skirtus lengviausiai prieeinamies personaliniams kompiuteriams.

Pirmasis, „Intel Celeron E1200“ dviejų branduolių procesorius, dirbantis 1.60GHz sparta, naudojantis 800MHz pagrindinės magistralės dažnį ir turintis 512KB unifikuotos antro lygio spartinančiosios atminties pasirodys pirmaisiais 2008-ųjų mėnesiais. Vėliau tais pačiais metais „Intel“ planuoja pridėti dar daugiau lustų į „Intel Celeron E1000“ dviejų branduolių frontą, sukurdama tikrai visapusę dviejų branduolių mikroprocesorių šeimą.

„Intel Celeron E1000“ lustai bus gaminami naudojant 65nm technologinį procesą ir bus įsprausti į 65W „TDP“ energijos eikvojimo ribas. Naujieji centriniai procesoriai bus suderinami su visomis platformomis palaikančiomis „Conroe“ „širdeles:, pavyzdžiui „Intel Core 2 Duo“ arba „Intel Pentium E2000“ serijas.

„Intel“ planuoja apibūdinti „Intel Celeron“ dviejų šerdžių procesorius, kaip “pigų, daug užduočių vienu metu įvykdantį patyrimą gero kainos/kokybės santykio ieškantiems pirkėjams”. Dabar „Intel“ pardavinėja „Celeron“ klasės procesorius už 34 – 59 JAV dolerius ir dėl šios priežasties tikėtina, kad naujieji lustai kainuos panašiai. Įdomu ir tai, kad šių dviejų branduolių „Celeron“ paleidimas nereikš „Intel Pentium“ procesorių mirties, nes jie ir toliau konkuruos šiek tiek aukštesnėje nei pigiausioje rinkos dalyje.

Matant mažą branduolio dažnį ir nedidelę spartinančiąją atmintį iš „Intel Celeron E1000“ serijos mikroprocesorių negalime tikėtis itin didelio našumo. Nors ir to nesulauksime, šie nauji poros branduolių lustai turėtų tikrai puikiai įlįsti į pigiausiąjį rinkos segmentą.

„Intel Celeron E1000“ šeimos procesorių pasirodymas privers kitą lustų gaminimo gigantą „Advanced Micro Devices“ mažinti savo pigiųjų „AMD Athlon LE“ ir „AMD Sempron“ kainas, arba pristatyti naujus procesorius konkuruojančius su „Intel“ naujaisiais gaminiais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.