Naujas OLPC kompiuteris XO2

OLPC projektas (angl. One Laptop Per Child) nemiega ir pristatė naująją nešiojamojo kompiuterio XO versiją. Kaip teigiama, kompiuteris pasidarė dar labiau panašesnis į knygą ir turėtų kainuoti dar pigiau, nei ankstesnis. Manoma, kad išleidimo metu jo kaina sieks vos 75 JAV dolerius. Tiesa, čia daromos gamybinės išimtys, nes jis skirtas besivystančių valstybių moksleiviams.

Naująjį modelį JAV pristatė pats kompanijos įkūrėjas Nikolas Negropontė (Nichol Negroponte): „Ši kompiuterio idėja yra visai kitokia, ne visos buvusios iki šiol. Kaip matote, abu XO ekranai yra jautrūs lietimui, taigi dabar XO gali tapti nešiojamu kompiuteriu su knyga ir klaviatūra. Per keletą darbo metų mes sužinojome, kad patyrimai su knyga yra svarbiausi. Pagal tai mes padarėme šį produktą ir tai yra visiškai nauja mokomojo įrenginio koncepcija.“

Įkūrėjas taip pat pareiškė, kad naujasis XO eikvos daug mažiau energijos, o ir bus lengvesnis. Jame bus galima sutalpinti 500 elektroninių knygų. Pasak įkūrėjo, kompiuterį įsigyti bus pravartu – tai įrenginys, kuris kainuos tikrai nedaug, o ir juo galės naudotis keli vaikai vienu metu. Naujasis XO bus skirtas kaip alternatyva popierinėms knygoms. N. Negropontė pasiūlė prisiminti, kad besivystančiose valstybėse vien knygoms kiekvienam mokiniui išleidžiama 20 JAV dolerių.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.