Nehalem pasirodys paskutiniame 2008 metų ketvirtyje

Kaip žinia, Intel Core 2 mikroarchitektūrą pakeis Nehalem. Taip turėtų įvykti paskutiniame ateinančių metų ketvirtyje.

Nehalem bus visiškai kitokia architektūra nei dabartinė Core daugiausiai dėl dviejų priežasčių. Pirmoji iš jų – į patį procesorių iš lustų rinkinio perkeltas atminties valdiklis. Ši savybė AMD K8 architektūroje buvo įgyvendinta dar 2003 metais. Antroji priežastis – senąją FSB procesoriaus magistralę pakeisianti QPI (Quick Path Interconnect), kuri taip pat yra panaši į dabar AMD procesoriuose naudojamą HyperTransport.

Naujas atminties valdiklis tuo pačiu reiškia ir naują procesoriaus lizdą. Dabartinės LGA775 pagrindinės plokštės ir lustų rinkiniai nebus suderinamos su Nehalem. LGA1366 lizdas visiškai pakeis LGA775. Taip pat galimas atvejis, kad Intel atsisakys DDR2 atminties ir pereis prie DDR3. Visi Nehalem architektūros Bloomfield procesoriai turės trijų kanalų DDR3 atminties palaikymą. Taip pat turėtų sugrįžti Netburst architektūroje naudota HyperThreading technologija, dalinanti kiekvieną fizinį procesoriaus branduolį į du loginius.

Bloomfield turės mažiau spartinančiosios atminties nei Penryn procesoriai, tačiau kitaip nei 12MB L2 atminties, kurią turės Penryn, Bloomfield savo 8MB L3 atminties dalinsis su visais branduoliais. Galingiausi Bloomfield procesoriai turės 130W TDP reitingą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.