Nvidia braunasi į mobilius telefonus: AXP 2500

Praėjo nemažai laiko nuo karštų naujienų apie Nvidia planus mobiliųjų telefonų rinkoje, bet, visai nesenai, kompanija pristatė pirmąjį savo procesorių, skirtą mobiliųjų rinkai: APX 2500 lustą. Kaip teigia CNET, šis lustas yra PortalPlayer kompanijos įsigijimo 2006 metais pasekmė ir yra pirmas rimtas kompanijos bandymas sukurti procesorių. Anot pradinių, spaudai pateiktų charakteristikų, pirmas blynas neprisvilo – mikroschemų rinkinys (sukurtas ARM11 branduolio pagrindu) sugeba veikti net 750 MHz dažniu bei koduoti ir iškoduoti 720p HD tūrinį. Tai leidžia ateityje pateikti rinkai pakankamai funkcionalius mobilaus telefono ir vaizdo kameros mišrūnus.

Be abejo, kadangi produktas buvo sukurtas Nvidia, neapsiėjo be GeForce grafinės technologijos galimybių, kurios užtikrina mažas energijos sąnaudas bei šiuolaikinės trimačio vaizdo apdorojimo galimybės. Anot kompanijos pranešimo, tai leidžia sukurti našius ir funkcionalius trimačius "interfeisus" mobiliuose telefonuose. Nvidia nepranešė, kada ir kur būtų galima tikėtis rasti pirmą įrenginį šio procesoriaus pagrindu, bet, greičiausiai, pirmieji mobilūs telefonai pasaulį išvis kitais metais. Vienok, Nvidia pademonstravo naujo mikroprocesoriaus galimybės su pirmojo kompanijos laboratorijų gelmėse sukurto prototipo pagalba.

Įspūdį galima apibūdinti jaustuku: "Wow!". Kompanijos šaltokas ir pilnas techninių detalių anonsas buvo įdomus specialistams, bet tai, ką išvydo žurnalistai savo rankose, nustelbė visus lūkesčius. Prototipe veikė 7.2 Mbps HSDPA, keturių bangų GSM, Wi-Fi, Bluetooth, ir, svarbiausia, su telefonu buvo įmanoma kokybiškai žaisti Quake 3, lyg tai būtų namų kompiuteris. Nors žaidimai nėra pagrindinė procesoriaus paskirtis, AXP 2500 tokiu būdu parodė, kad buvo atliktas rimtas darbas. Mobilaus telefono prototipas yra stambus, bet tikimasi, kad gamyklas pasieks lieknesnis variantas.

Palyginimui, Google mobilūs telefonai, Android, tesugeba be strigėsių atvaizduot tik Quake I.

P.S. Jei kolega eZx vėl pamirštų apie teksto tvarkyklių paskirtį, ši žinutė yra atkartota mano bloge.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.