Samsung anonsavo 31 colio OLED ekraną

OLED technologiniai užmojai tikrai dideli, tačiau pateisinami. Šios technologijos pasekėjai jau greitu laiku žada masiškai įžengti į įprastų televizorių rinką, taip pat OLED ekranus montuoti į butinius prietaisus nuo kamerų iki telefonų. Viskas yra dėl to, kad OLED ekranai žada būti kompaktiškesnis, taip pat varototi daug mažiau energijos bei rodyti ryškesnį vaizdą.

Dabar mažus OLED ekranus galime išvysti tik kai kuriuose telefonuose, mažuose televizoriuose. Visgi kai kurie didieji televizorių gamintojai žiūrį į perspektyvas pristatyti HDTV televizorius su OLED ekranais. Tuo tarpu naujienų agentūra Reuters praneša, kad Samsung žada savo 31 colio aktyvios matricos OLED televizoriaus prototipą pristatyti jau CES parodoje, kuri įvyks kitų metų sausį.

Samsung susilaiko nuo kalbų apie komercinę prekybą tokio dydžio OLED ekranais ir pareiškė, kad viskas priklausys nuo TV gamintojų planų. Taigi tiksliai pasakyti, kada tokio dydžio OLED TV atsiras rinkoje, labai sunku, viskas priklausys nuo aplinkybių bei techninio progreso ties OLED. Dar vienas aspektas dėl ko galima neskubėti, tai kaina. Štai Sony pristatė vieną iš pirmųjų OLED televizorių Sony XEL-1, kuris kainuoja apie $1,700 USD. Jo dydis tik 11 colių, taigi daugelį ekspertų gąsdina galima Samsung OLED TV kaina.

Samsung taip pat pareiškė, kad ekranas tėra 4.3mm storio, taip pat suvartoja dvigubai mažiau energijos negu įprastas tokio pat dydžio ekranas, tai yra 31 colio. Televizorius turėtų gerai veikti iki 35,000 valandų, o tai kol kas geriausias rezultatas tarp OLED ekranų.

Samsung taip pat nesako, kiek būtų galima pagaminti tokių OLED, ar šiek tiek mažesnių ekranų. Žinoma tik tiek, kad Sony, jau minėto 11 colio ekrano, XEL-1 per mėnesį pagaminą tik 2000 vienetų, dėl labai ribotos OLED ekranų gamybos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.