Vilniečiui už neteisėtą prekybą internetu – namų arešto bausmė

Pirmą kartą Lietuvoje asmuo už neteisėtą programinės įrangos, audiovizualinių įrašų bei kompiuterinių žaidimų platinimą internetu, nubaustas laisvės apribojimu. Vilniuje gyvenantis Lietuvos pilietis Giedrius Jankauskas jau teismo nustaytu laiku privalės būti namuose 1 metus ir 6 mėnesius, tai bausmė už piratinės įrangos platinimą. 2003 metais policijos reido metu jaunuolio namuose buvo aptikta ir konfiskuota neteisėtos programinės įrangos, kūrinių įrašų bei žaidimų, kurių vertė siekė net 461 555,52 Lt, praneša BSA.

Jau minėtas pažeidėjas G. Jankauskas, piratine medžiagą platino internetu. Pas jį buvo rasta ypač daug nelegalių žaidimų versijų, audiovizualinių įrašų ar programinės įrangos. Pažeidėjas turėjo nelegalias programų versijas, kurias buvo sukūrusios tokios kompanijos kaip „Microsoft“ ar „Adobe“. Programinės įrangos vertė įvertinta 364 681,49 litais, muzikos bei vaizdo įrašų – 96874,03 litais.

„Tokie teismų sprendimai rodo, kad situacija Lietuvoje keičiasi ir už internetinius nusikaltimus bei neteisėtą programinės įrangos ar autorinių kūrinių platinimą naudojimą pradedamos taikyti griežtesnės bausmės. Iki šiol už tokias veikas buvo skiriamos keleto tūkstančių litų piniginės baudos“, – sakė viena iš advokačių Edita Ivanauskienė.

Pasak teismo sprendimo, 25 metų vilnietis privalės toliau tęsti savo studijas Vilniaus teisės ir verslo kolegijoje ir būti savo namuose nuo 22 iki 6 valandos. Pilietis taip pat negali keisti savo gyvenamosios vietos be teismo sutikimo. Beabejo, sprendimas gali būti apskūstas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.