„Activision Blizzard“ gavo daugiau pajamų iš mobilių žaidimų nei iš PC ir konsolių žaidimų kartu sudėjus

Šiandien „Activision Blizzard“ iš tikrųjų turėtų vadintis „Activision Blizzard King“. Jei nesate girdėję apie „King“ žaidimų kūrėją, tai gali jus nustebinti. Tai „Candy Crush“, „Farm Heroes“, „Bubble Witch“ ir kitų populiarių mobilių žaidimų kūrėjas priklausantis „Activision Blizzard“. Praėjusį ketvirtį „King“ sugebėjo „Activision Blizzard“ uždirbti 685 mln. JAV dolerių, palyginimui, „Activision“ pajamos siekė 600 mln., o „Blizzard“ 296 mln. JAV dolerių.

Daugiausia „Activision“ uždirbo konsolių rinkoje – 360 mln. JAV dolerių iš asmeninių kompiuterių segmento 135 mln. JAV dolerių, o iš mobiliųjų pardavimų gavo 100 mln. JAV dolerių, kurių nemaža dalis turėjo ateiti iš amžinai populiaraus „Call of Duty Mobile“.

Birželio pradžioje „Blizzard“ pristatė kontraversišką, bet pelningą žaidimą „Diablo Immortal“, kuris surinko daugiau nei 100 mln. dolerių. Dar 229 mln. JAV dolerių kompanijai pavyko susižerti iš asmeniniams kompiuteriams skirtų žaidimų, tokių kaip „World of Warcraft“ ir „Overwatch“, tačiau iš konsolių – tik varganus 19 mln. JAV dolerių.

Susumavus šiuos skaičius, gauname, kad pajamos iš mobiliųjų įrenginių sudaro šiek tiek daugiau nei pusę „Activision Blizzard“ praėjusio ketvirčio pajamų – 50,5 %, arba 831 mln. dolerių. Per metus pajamos iš konsolių ir asmeninių kompiuterių sumažėjo beveik per pus, atitinkamai iki 376 mln. JAV dolerių ir 332 mln. JAV dolerių. Kiti pajamų šaltiniai, pirmiausia tiesioginiai renginiai ir esporto transliacijos, sudarė apie šešis procentus bendrovės pajamų (100 mln. JAV dolerių).

4 Komentarai

 1. Szaroo parašė:

  Kaltinti galima tik idiotus, kurie išleidžia šimtus ar tūkstančius mikrotranzakcijom.

  • ToBeX parašė:

   Čia tik jiems padėkot galima, už tai, kad galim žaist nemokamus žaidimus.
   Ne visi idiotai, gali sau leisti iškart nupirkti žaidimą už 80eur, bet nusipirkti 16 skinų po 5e nėra daug.
   Kita medalio pusė, kas yra mokama?
   -Pay to win
   –Pay to progress
   +pay to look cool

 2. procc parašė:

  Nenuostabu. Naudojimasi žmogaus psichologinėmis silpnybėmis, visada atnešdavo daugiausiai pelno…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.