AMD „Strix Point“ procesoriai neturės „Windows 10“ tvarkyklių

Pranešimą per „Weibo“ paskelbė asmuo, kuris, kaip teigiama, yra „Lenovo“ vadybininkas Kinijoje. Asmuo teigia, kad AMD „Zen 5“ procesoriai pasižymės maždaug 10 % didesniu IPC, jis taip pat paminėjo, kad nuo „Strix Point“ APU AMD nebeteiks „Windows 10“ tvarkyklių.

Naujausia „Statcounter“ ataskaita šio mėnesio pradžioje parodė, kad „Windows 11“ naudotojų dalis pasaulyje antrą mėnesį iš eilės sumažėjo iki maždaug 26 %, o „Windows 10“ vėl pakilo iki beveik 70 %.

Tačiau atrodo, kad didesnis naudotojų skaičius AMD nesvarbus, ir tai tikriausiai lemia nesiliaujantis dėmesys dirbtiniam intelektui. Neseniai pranešta, kad bendrovė rengia naują savo „Zen 5“ pagrindu sukurtų mobiliųjų procesorių pavadinimų schemą, pagal kurią labai ilguose pavadinimuose bus įtrauktas terminas „AI“. Pavyzdžiui, teigiama, kad būsimuose ASUS nešiojamuosiuose kompiuteriuose „VivoBook S16“ bus naudojamas „AMD Ryzen AI 9 HX 170“ procesprius.

„Strix Point“ lustai, kuriuos ketinama pristatyti 2024 m., turi naujausią integruotą XDNA 2 NPU, skirtą vietinėms dirbtinio intelekto užduotims. Kartu su integruotu grafikos procesorius APU bus siūloma iki 77 TOPs vietinio AI apdorojimo galia.

Nors „Windows 10“ tvarkyklių atsisakymas dėl to, kad „Windows 11“ bus įdiegta daugiau dirbtinio intelekto funkcijų, neabejotinai papiktins daugelį žmonių, AMD sprendimas turi suprantamesnę priežastį: „Microsoft“ 2025 m. spalio 14 d. baigia palaikyti „Windows 10“ (22H2 versija). Organizacijos, norinčios ir toliau naudoti šią operacinę po šios datos, turės galimybę įtraukti savo kompiuterius į mokamą išplėstinių saugumo atnaujinimų (ESU) prenumeratą, tačiau tai nėra pigu: 61 JAV doleris už įrenginį pirmaisiais metais, 122 JAV doleriai antraisiais metais ir 244 JAV doleriai trečiaisiais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.