„Snapdragon X“ lustai kainuoja daug mažiau, bet siūlo beveik dvigubą veikimą iš baterijos lyginant su įprastais procesoriais

Viena iš pagrindinių būsimos „Qualcomm X“ serijos ypatybių bus veikimo iš akumuliatoriaus trukmė. ARM pagrindu veikiantys procesoriai gali nustatyti naują šiuolaikinių efektyviai energiją naudojančių lustų atskaitos tašką. Tai privers AMD ir „Intel“ dar daugiau dėmesio skirti procesorių efektyvumui.

Remdamasi vidiniais bandymais, „Dell“ mano, kad „Qualcomm X“ užtikrins 68-98 % ilgesnį akumuliatoriaus veikimo laiką. Nešiojamasis kompiuteris „XPS 13 Plus“ beveik dvigubai ilgiau galės veikti iš akumuliatoriaus vaizdo įrašų atkūrimo metu (vietinis failas).

Bendrovė tvirtina, kad „Snapdragon“ pagrindu veikiantys nešiojamieji kompiuteriai, priklausomai nuo ekrano tipo, veiks nuo 16,8 iki 29,9 valandos. Tiksliau, FHD+ variantas – 29,6 valandos, QHD – 21,9 valandos, o OLED – 16,8 valandos. Tai atitinkamai 91 %, 98 % ir 68 % ilgesnis akumuliatoriaus veikimo laikas, palyginti su „Intel Alder Lake-P“ lustu.

Oficialiai „Qualcomm“ teigia, kad nepertraukiamai vaizdo įrašus galima atkurti daugiau nei 25 valandas naudojant bateriją. Vietinio vaizdo įrašų atkūrimo atveju bendrovė skaičiuoja 43 % ilgesnį akumuliatoriaus veikimo laiką, palyginti su „Intel Core Ultra“ procesoriais.

Bendrovė „Dell“ atnaujina savo „Dell XPS 13 Plus“ seriją kodiniu pavadinimu „Tributo“ su „Qualcomm“ procesoriais. Dokumente pateikiamas visas gamybos planas, jo kaina ir varžovai. Viena iš išskirtų dalių patvirtina, kad „Qualcomm“ lustai kainuos daug mažiau, nei kainavo „Intel Raptor Lake-P“ serija.

Remiantis 2023 m. skaičiavimais, „Dell XPS“ su 10 branduolių „Nuvia“ („Snapdragon X Plus“) kainuotų 145 JAV dolerius, o pirmtakas, pagrįstas „Core i7-1360P“, buvo įvertintas 293 JAV doleriais (pagal 2023 m. kovo mėn. sąrašą). Taigi, vien tik procesorius labai prisideda prie mažesnės komponentų kainos, kurią galima panaudoti kitoms vietoms.

1 Komentaras

  1. neblogai parašė:

    Na, AMD taip pat reklamuoja savo Phoenix PRO seriją nešiojamiems su 29 valandų veikimu. O jų ir pajėgumas, ir suderinamumas geresnis, ir tai jų jau poros metų senumo dalys, kurias metų gale keis naujesni Strix..

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.