Atskleistos pagrindinės PCI-Express 7.0 specifikacijos

PCI-SIG organizacija šiuo metu Santa Klaroje rengia renginį kūrėjams. Specialiųjų interesų grupė patvirtino PCIe Gen7 specifikacijos projektą (versija 0.3). Naujasis standartas, palyginti su Gen6, dvigubai padidins duomenų srauto pralaidumą.

Praėjusiais metais baigtos rengti PCIe Gen6 specifikacijos tapo paskata nustatyti sekančio standarto tikslus. Naujos kartos PCI Express standartas šiuo metu siekia dvigubai didesnio pralaidumo, palyginti su pirmtaku. Jei šis tikslas bus pasiektas, Gen7 specifikacijose bus užtikrintas keturis kartus didesnis duomenų srauto pralaidumas nei Gen5 ir aštuonis kartus didesnis nei šiuo metu populiariausiame Gen4 standarte.

Remiantis skaidrėmis, PCIe Gen7 naudoja PAM4 signalų perdavimo būdą, kaip ir Gen6 standartas. Didžiausia duomenų perdavimo sparta padidės nuo 64 GT/s iki 128 GT/s ir bus grindžiama 1b/1b Flit režimo kodavimu. Gen7 standarto tikslai bus sutelkti į efektyvumo didinimą ir atgalinio suderinamumo su ankstesnės kartos PCIe technologija užtikrinimą.

PCIe Gen7 specifikacijos dar toli gražu nėra galutinės, tačiau PCI-SIG deda pastangas, kad iki 2025 m. jos būtų užbaigtos ir paruoštos išleidimui. Tai greičiausiai nereiškia, kad jau po dvejų metų pamatysime šį standartą turinčias vartotojiškas vaizdo plokštes, priešingai, Gen5 specifikacijų diegimas parodė, kad grafikos reikalavimai PCIe pralaidumui nėra tokie svarbūs kaip duomenų saugykloms ir duomenų centrų greitintuvams. Nepaisant to, kito kartos PCIe standartas vėl praplės asmeninių kompiuterių ir aukšto lygio kompiuterijos ribas.

1 Komentaras

  1. I_ADV_I parašė:

    Laukiu ir nesulaukiu 5.0 spartesnio kontrolerio pardavime 🙁

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.