„Core i5-12400“ paspartintas iki 5,2 GHz, kaip tai pavyko?

Puikiai visi žinome, kad norint spartinti „Intel“ procesorių reikia pirkti modelį iš „K“ serijos, bet aiškėja, kad visgi yra būdas spartinti užrakintą daugiklį turinčius „Alder Lake“ procesorius. Gerai žinomas spartintojas Der8auer sugebėjo „Core i5-12400“ visų branduolių dažnį pakelti iki 5,2 GHz. Tai buvo padaryta naudojant BCLK magistralės dažnio kėlimo metodą.

Spartinimas keliant BCLK magistralės dažnį seniau buvo komplikuotas, nes šis dažnis buvo pririštas prie kitų magistralių, tokių kaip PCIe ar USB. Tad keliant dažnį sistema netekdavo stabilumo. Su Z690 pagrindinėmis plokštėmis BCLK nėra pririštas prie kitų magistralių, todėl įmanoma spartinti ir ne „K“ procesorius. Dar reikia atkreipti dėmesį į tai, kad keliant BCLK dažnį taip pat kyla ir atminties dažnis, tad jį atitinkamai reikia mažinti. 65 W 12-os kartos „Core“ procesorius galima rimčiau paspartinti ir dėl to, kad jie nėra priklausomi nuo PL1 ir PL2 limitų.

Kol kas nėra žinoma, ar visos Z690 pagrindinės plokštės leis spartinti procesorius per BCLK. Gali būti, kad tam reikės pagrindinių plokščių su external clock generator mikroschema. Dažniausiai ją turi tik aukščiausios klasės pagrindinės plokštės, kaip „Hero“ iš ASUS.

Der8auer spartino du procesorius: i5-12400 ir i5-12600. Keista, bet geresnių rezultatų pavyko pasiekti su i5-12400, kurio dažnį pavyko pakelti iki 5240 MHz. „Core i5-12600“ dažnį buvo galima pakelti iki 5100 MHz. Paspartinus procesorius, jie, žinoma, pagreitėjo. Spartos lentelės žemiau, o visą informaciją gausite peržiūrėję video.

1 Komentaras

  1. BC00 parašė:

    Jei veikia tik su external clock generator turinčiomis MB, tai realiai obsolete feature.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.