Dar kartą pasklido informacija, kad „Intel“ 15 kartos „Core“ procesoriai neturės „Hyper-Threading“

Prieš kelias dienas nutekintuose „Intel“ dokumentuose, buvo aprašyta „Arrow Lake-S“ platforma ir kai kurios detalės. Dokumente nurodoma, kad būsimuose 15-osios kartos „Arrow Lake“ stalinių kompiuterių procesoriuose gali trūkti „Hyper-Threading“ (HT) palaikymo. Techninėje atmintinėje išvardyti numatomi aštuoni „Arrow Lake“ našumo branduoliai be jokių per SMT įjungtų gijų. Tai atitinka ankstesnius gandus apie „Hyper-Threading“ pašalinimą. „Hyper-Threading“ praradimas gali turėti didelės įtakos „Arrow Lake“ daugiagijų programų našumui, palyginti su pirmtaku „Raptor Lake“. Apytiksliais skaičiavimais, HT suteikia 10-15 % našumo padidėjimą esant dideliam gijų kiekiui. Tačiau žaidimams HT išjungimas turi nereikšmingą poveikį, o kai kuriuose žaidimuose netgi gali padidinti spartą. Taigi „Arrow Lake“ vis dar gali pasiekti „Intel“ skelbiamus tikslus: 30 % didesnę spartą žaidimuose.

Tačiau tradicinį HT greičiausiai pakeis „Rentable Units“. Šis naujas metodas yra atsakas į hibridinės branduolio architektūros diegimą, kai padaugėjo taikomųjų programų, kuriose naudojami mažos galios E branduoliai, siekiant didesnio našumo ir efektyvumo. „Rentable Units“ – tai efektyvesnis pseudo daugiagijis sprendimas, kuris pirmąją gaunamų instrukcijų giją suskirsto į dvi dalis, priskirdamas jas skirtingiems branduoliams pagal sudėtingumą. „Rentable Units“ naudos laikmačius ir skaitiklius, kad išmatuotų P/E branduolių panaudojimą ir siųstų gijos dalis kiekvienam branduoliui apdoroti. Tai savaime reikalauja didesnio dydžio spartinančiosios atmintinės, kur, kaip kalbama, „Arrow Lake“ turės 3 MB L2 spartinančiosios atmintinės kiekvienam branduoliui. Taip pat pažymima, kad „Arrow Lake“ palaiko spartesnę DDR5-6400 atmintį.

2 Komentarai

  1. EscO parašė:

    SMT(Simultaneous Multithreading) yra HT(Hyper-Threading) analogas AMD platformoje, labai keista tai matyti straipsnyje apie Intel 😀

    • kernelis parašė:

      SMT yra bendrinis CPU dizaino principo terminas, nepriristas prie jokio gamintojo. Ji naudoja daug ivairiu procesoriu. Intel’is savo implementacijai sumaste „HT“ brand’a, AMD vadina generic SMT ir tiek. HT techniskai yra SMT, tai cia viskas validu taip naudoti su Intel, tiesiog zmones labiau priprate prie HT brando.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.