Didžioji Britanija gali uždrausti išmaniųjų telefonų pardavimą jaunesniems nei 16 metų vaikams

Diskusijos vyksta Jungtinėje Karalystėje griežtinant jaunimo naudojimosi išmaniaisiais telefonais ribas. Vasario mėn. vyriausybė paskelbė gaires dėl šių įrenginių naudojimo Anglijos mokyklose, kad sumažintų trikdžius ir pagerintų elgesį. Buvo siūloma, kad mokyklos galėtų uždrausti naudotis telefonais reikalaudamos, kad mokiniai telefonus paliktų namuose, atiduotų juos atvykę, laikytų neprieinamose spintelėse arba uždraustų jais naudotis klasėse.

Draudimas parduoti telefonus jaunesniems nei 16 metų asmenims yra viena iš svarstomų priemonių, kuriomis siekiama apsaugoti vaikus nuo galimų socialinės žiniasklaidos pavojų, taip pat kitų interneto grėsmių, pavyzdžiui, nusikaltimų, kibernetinių patyčių, pornografijos poveikio ir įsilaužimo.

Neseniai Anglijoje atlikta 2496 mokyklinio amžiaus vaikų tėvų apklausa parodė, kad 58 % apklaustųjų mano, jog vyriausybė turėtų uždrausti išmaniuosius telefonus jaunesniems nei 16 metų vaikams. Taip pat paaiškėjo, kad keturi iš penkių tėvų mano, jog išmanieji telefonai kenkia vaikams ir jaunimui. Kitos apklausos duomenimis, 64 % tėvų mano, kad draudimas parduoti telefonus jaunesniems nei 16 metų vaikams yra gera idėja. Tik 20 % manė, kad tai bloga idėja.

Dienraštis „The Guardian“ pažymi, kad kai kurie politikai nerimauja, jog vyriausybė peržengia savo ribas ir imasi mikroaplinkybių. Vienas šaltinis teigė, kad vyriausybė tik siekė, kad tėvai geriau žinotų apie vaikų apsaugą internete, pavyzdžiui, interneto svetainių apribojimus ir tėvų kontrolės priemones programėlėse.

Praėjusiais metais atlikta apklausa parodė, kad Jungtinėje Karalystėje 97 % vaikų turi telefoną iki 12 metų, o 99 % paauglių jį turi iki 17 metų.

6 Komentarai

  1. Mindaugas Klumbis parašė:

    Jei UK padarys, tai ir pas mus ne už kalnų toks ribojimas.

  2. ZeroFM parašė:

    Geriau mažesnė blogybė tas tlf nei kad nežinot kur vaikas, su kuo, bent jau tiek žinot gali. O ne kad būt visiškoi nežinioi

  3. Nukainotas parašė:

    Tik įdomu, kiek vaikų patys perkasi telefonus, turbūt 0%

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.