DRAM paklausa didėja – kainos gali patraukti aukštyn

Dabar DRAM kainos yra labai žemos ir tai tikrai patinka paprastiems žmonėms, bet šią atmintį gaminančios kompanijos visada siekia savo produkciją parduoti kuo brangiau ir galimai matome pirmuosius signalus, kad DRAM kainos gali pradėti kilti.

Pasak „DRAMeXchange“, trečiame 2019 metų ketvirtyje DRAM rinkos pajamos pakilo 4 %. Tai tuo pačiu pirmas ketvirtis po trijų ketvirčių, kai pajamos didėjo. Pavyzdžiui, trečiame ketvirtyje „Samsung“ pardavė 30 % daugiau atminties, o pajamos pakilo 5 %, „SK Hynix“ pardavė 20 % daugiau atminties, o pajamos kilo 3,5 %. Tad bendrai atminties pardavimai stipriai augo, nors tai ne visai atsispindi pajamose, nes atmintis dabar yra pigesnė.

Mes žinome, kas nutinka, kai DRAM paklausa nuolat auga. Tada atminties gamintojai nebespėja gaminti atminties ir kainos pradeda didėti. Tai jau ne pirmas DRAM kainų ciklas, tad visai nenustebsime, jei atmintis ir vėl pradės brangti.

Reikia paminėti, kad tai gali būti ir apgaulingas signalas, nes atminties gamintojai didino savo gamybos apimtis ir dalį atminties siuntė į JAV norėdami išvengti vėliau gręsiančių tarifų.

3 Komentarai

 1. Knocknevis parašė:

  Na pas mane DRAM yra reciausiai keiciama kompiuterio dalis, kaip ir HDD/SSD. Mano pries 5 metus pirkti DDR4 jau per 4 buildus praejo. Ir nematau poreikio keisti ju artimiausiu metu. Zmones matyt senu buildu DRAM nepasilieka, kad pardavimai tokie.

  • rectalexam parašė:

   DRAM gan retai kažkas keičia, bet žmonės pasipildo. Pats prieš metus pirkau naują kompiuterį, įsidėjau tik 16gb, nes ~140EUR kainavo. Visai neseniai pasipildžiau dar 16gb, o kainavo ~70EUR. Manau nemažai žmonių pirkę kompiuterius prieš metus ar daugiau pataupė ant RAM, o dabar kai tokios mažos kainos, žmonės nusiperka kiek reikia.

 2. Star-Ro9 parašė:

  butenet pas mane irgi 2x8ddr4 ir galvoju dar tiek pasiimti uz ~70eu 3000mhz cl15 🙂 arba dar su RGB :)))

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.