ES reguliavimo institucijos leido „Microsoft“ įsigyti „Activision Blizzard“, jei „Xbox Cloud“ negaus nesąžiningos naudos

Europos Sąjunga patvirtino „Microsoft“ 69 mlrd. dolerių vertės „Activision Blizzard“ įsigijimą ir leido jai įveikti dar vieną kliūtį ilgame kelyje į sandorio užbaigimą. Europos Komisija pareiškė, kad ji reikalaus, jog „Microsoft“ laikytųsi jos pasiūlytų sąlygų.

„Patvirtinimas suteikiamas su sąlyga, kad bus visiškai laikomasi „Microsoft“ pasiūlytų įsipareigojimų“, – sakoma EK pranešime spaudai.

Komisija teigė, kad „Microsoft“ kompromisai patenkino pagrindinius EK rūpesčius, kurie buvo susiję su debesų kompiuterijos žaidimų sritimi. Ji mano, kad susijungimas nepakenks konsolių ar daugelio žaidimų prenumeratos paslaugų konkurencijai. Priešingai, ji baiminasi, kad sandoris daro didelį poveikį augimui ir inovacijoms sparčiai besivystančioje debesų kompiuterijos žaidimų rinkoje. Ji taip pat teigė, kad jei „Microsoft“ padarytų „Activision“ žaidimus išskirtiniais savo transliacijos platformoje (buvusioje „xCloud“), tai iš esmės nesąžiningai sustiprintų „Windows“ operacinę sistemą.

Siekdama numalšinti EK nuogąstavimus, „Microsoft“ sutiko leisti Europos valstybių vartotojams artimiausius 10 metų transliuoti esamus ir būsimus „Activision“ žaidimus bet kurioje pasirinktoje debesų kompiuterijos žaidimų platformoje. Tokį patį 10 metų įsipareigojimą „Microsoft“ turi ir transliacijos paslaugų teikėjams. Taigi bent jau artimiausią dešimtmetį „Microsoft: turi leisti kitoms platformoms, pavyzdžiui, „GeForce Now“ ir „Sony“ dabar integruotai „PSN Now“, transliuoti „Activision“ ir „Blizzard“ žaidimus, bent jau Europoje.

„Microsoft“ džiaugiasi EK sprendimu, tačiau kova lieka neišspręsta. Jungtinės Karalystės Konkurencijos ir rinkų institucija (CMA) padarė tokias pačias išvadas kaip ir EK dėl to, kaip susijungimas pakenks debesų žaidimams. Tačiau pirmadienį penkių dalių „Twitter“ žinutėse CMA pareiškė, kad „Microsoft“ įspareigojimai nepatenkina jai susirūpinimą keliančių klausimų. Todėl CMA ir toliau blokuoja sandorį.

„CMA padarė išvadą, kad debesų kompiuterijos žaidimai turi ir toliau išlikti laisva, konkurencinga rinka, kuri skatintų inovacijas ir pasirinkimą šiame sparčiai besivystančiame sektoriuje. Pagal „Microsoft“ pasiūlymus, kuriems šiandien pritarė Europos Komisija, „Microsoft“ galėtų nustatyti šios rinkos sąlygas ateinančius 10 metų … Tai viena iš priežasčių, kodėl nepriklausoma CMA ekspertų grupė atmetė „Microsoft“ pasiūlymus ir užkirto kelią šiam sandoriui. Nors pripažįstame ir gerbiame, kad Europos Komisija turi teisę laikytis kitokios nuomonės, CMA laikosi savo sprendimo.“

JAV Federalinė prekybos komisija (FTC) praėjusių metų gruodį pateikė ieškinį, kad užblokuotų susijungimą. FTC išvados buvo šiek tiek platesnės nei CMA ir EK – teigiama, kad sandoris pakenktų konkurencijai transliacijos, konsolių ir prenumeratos paslaugų rinkose.

CMA ir FTC blokavimas gali užtrukti kelis mėnesius. FTC ieškinys bus pradėtas nagrinėti tik rugpjūčio pradžioje. CMA savo išlygas paskelbė tik praėjusį mėnesį, taigi, tai tik prasideda. Sunku pasakyti, ar EK patvirtinimas turės kokią nors reikšmę JAV reguliavimo institucijoms. Gali būti dar daugiau nuolaidų, ypač atsižvelgiant į tai, kad CMA aiškiai nurodė, jog „Microsoft“ kompromisai yra nepakankami.

5 Komentarai

  1. Devastator parašė:

    Administratoriau, ar ne metas būtu susimesti svetainei SSL sertifikatą kaip ir daugumas kitų jau senai tai daro? Ar motyvacijos truksta?
    Pavyzdžiui Let’s Encrypt. Nes tragedija yra iš visų mano aplankomų svetainių, būtent ši neturi šifravimo ir mano naršyklė dėl to keikiasi.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.