Europolas ir Italijos policija uždarė didžiulį IPTV piratavimo tinklą, turintį 22 milijonus naudotojų
Italijos valstybinė policija ką tik paskelbė išardžiusi piratinę transliacijos paslaugą (platformos pavadinimas neskelbiamas), kuria naudojosi daugiau kaip 22 mln. vartotojų visame pasaulyje. Pareigūnai teigia, kad tai buvo verslas, per mėnesį neteisėtai uždirbantis 250 mln. eurų. Teisėsaugos institucija bendradarbiavo su Europolu, Eurojustu ir kitomis tarptautinėmis institucijomis, siekdama ištirti įtariamus neteisėtos veiklos administratorius Europoje ir kitose šalyse.
Italijos valstybinės policijos teigimu, „Operacija „Taken Down“ yra plačiausia kada nors vykdyta teisėsaugos akcija prieš audiovizualinį piratavimą. Daugiau nei 270 Italijos policijos pareigūnų ir tarptautinių kolegų atliko kratas keliuose Italijos regionuose, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Rumunijoje, Kroatijoje ir Kinijoje, kurių metu buvo ieškoma 102 skirtingų įtariamųjų.
Pareigūnai aptiko daugiau kaip 2 500 neteisėtų kanalų, o pagrindiniai piratinių transliacijų kanalai buvo devyni serveriai Rumunijoje ir Honkonge. Anglijoje ir Nyderlanduose susekti trys „aukštesnio lygio“ administratoriai, o visoje Italijoje pareigūnai aptiko 80 valdymo pultų, skirtų srautiniams kanalams valdyti.
Kibernetiniai nusikaltėliai pardavinėjo populiarų tiesioginės ir užsakomosios televizijos turinį iš gerai žinomų platformų, tokių kaip „Sky“, „Dazn“, „Mediaset“, „Amazon Prime“, „Netflix“, „Paramount“, „Disney+“ ir kt. Pareigūnai vakar išjungė neteisėtą IPTV verslą po to, kai dvejus metus trukęs tyrimas leido susidaryti aiškų sudėtingo tinklo vaizdą ir nustatyti įtariamus jo vykdytojus. Kroatijos policija suėmė 11 asmenų, nors visos operacijos sumanytojai daugiausia buvo įsikūrę Italijoje ir kitose Europos šalyse.
Operacijai „Taken Down“ Katanijos prokuratūros nurodymu pirmiausia vadovavo Italijos pašto policija. Nusikaltėliai plačiai organizavo piratinių IPTV kanalų perpardavinėjimą, o skirtingi žmonės atliko konkrečius vaidmenis labai organizuotoje mafijos pobūdžio operacijoje.
Italijos policija konfiskavo 1,6 mln. eurų kriptovaliutomis ir 40 000 eurų grynaisiais – tai tik lašas jūroje neteisėtam verslui, kuris, kaip manoma, kasmet atneša apie 3 mlrd. eurų pajamų. Nusikalstama organizacija taip pat naudojo įvairius metodus savo veiklai nuslėpti, įskaitant užšifruotas žinučių siuntimo programas. Nusikaltėliai naudojosi suklastotomis tapatybėmis ir asmens tapatybės dokumentais, kad užregistruotų mobiliojo ryšio paskyras, gautų kredito korteles, nuomotųsi serverius ir užsiprenumeruotų televizijos programas.
Naujausi komentarai