Europos Sąjunga prieš pigius kiniškus elektromobilius kovos dideliais muitais

Neabejotinai papiktindama Pekiną, Europos Komisija paskelbė, kad nuo kito mėnesio nustatys laikinus antisubsidijų muitus nuo 17 iki 38 proc. kiniškiems elektriniams automobiliams. Naujieji muitai bus taikomi papildomai prie jau galiojančio 10 proc. muito. Tai reiškia, kad iki kito mėnesio populiarių įperkamų kiniškų modelių kainos Europoje gali padidėti beveik 50 proc.

Tokioms milžinėms kaip BYD, pasaulyje geriausiai parduodamam elektromobilių prekės ženklui, ir „Geely“ bus taikomi papildomi 17-20 proc. muitai atskiriems automobilių modeliams. Tuo tarpu Europos automobilių gamintojai, eksportuojantys Kinijoje pagamintus elektromobilius, pavyzdžiui, „Mercedes“ ir „Renault“, mokės vienodą 21 proc. muitą.

Kinijos bendrovėms, pavyzdžiui, valstybinei SAIC, kuri nebendradarbiavo ES atliekant tyrimą dėl subsidijų elektromobilių sektoriuje, bus taikomas didžiausias 38 proc. muitas. SAIC priklausantis nebrangus MG prekės ženklas dominavo žemesnėje Europos elektromobilių rinkos dalyje.

Nors muitai yra dideli, jie vis tiek yra mažesni už JAV paskelbtus muitus. Gegužės mėn. prezidentas J. Biden pareiškė, kad muitai Kinijos elektromobiliams bus padidinti iki 100 proc.

Kova su įperkamais elektriniais automobiliais vykdoma dėl teiginių, kad Kinijos automobilių gamintojai naudojosi nesąžiningomis savo vyriausybės subsidijomis, leidžiančiomis jiems pardavinėti transporto priemones dirbtinai mažomis kainomis Europoje. Prancūzija buvo didžiausia šių baudžiamųjų muitų rėmėja.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis teigia, kad per ateinančias tris savaites, kol laikinieji muitai bus įvesti liepos 4 d., jis vis dar pasirengęs derėtis su Pekinu. Tačiau Kinija jau atšovė, pasmerkusi „nepagrįstą ir neteisėtą“ žingsnį kaip „nuogą protekcionistinį veiksmą“.

Pekinas įspėjo, kad „imsis visų būtinų priemonių“ Kinijos bendrovių teisėms ir interesams ginti. Dėl muitų tarifų ES iždas kasmet gali gauti milijardus eurų, nes kiniškų elektromobilių pardavimai regione toliau sparčiai auga.

Automobilių gamintojai, nepaisant muitų, gali turėti tam tikrų galimybių išlaikyti pelną. Agentūros „Bloomberg“ ataskaitoje nurodoma, kad daugelis Kinijos elektromobilių Europoje kainuoja maždaug dvigubai brangiau nei jų vidaus rinkoje, todėl automobilių gamintojai gali iš dalies padengti ES muitus.

Be to, automobilių gamintojai galėtų perkelti daugiau gamybos tiesiogiai į Europą, kad išvengtų muitų, arba nukreipti savo pardavimų pastangas į kitas besiformuojančias EV rinkas, pavyzdžiui, Artimųjų Rytų ir Lotynų Amerikos.

 

25 Komentarai

 1. gedz parašė:

  Tai čia žaliasis kursas ar žaliasis pasipelnymas kitų sąskaita?

  • nemesis parašė:

   Čia sarkazmas buvo kaip supratau. Na bet jei vis dėl to ne, o kaip pats siūlai kovot su vergų darbu, priešiškų valstybių valstybiniais projektais, priverstinio darbo stovyklom, china rusnialando best friendais ir t.t. Respects dėl šito sprendimo…

   Mano tikėjimas vakarais sugrįžta, panašu kad vakarų vertybes prisiminsim, nors jau atrodė kad viltis blėsta…

   • gedz parašė:

    Man kaip vartotojui nebutu labai faina mokėti biurokratui praktiškai į kišenę +50% auto kainos, nes jis kovoja prieš tvarka kinijoje 🙂 man neįdomu, kokia ten tvarka, aš žiūriu savo kišenę.

    • nemesis parašė:

     china rusnius kai pakalbina jie irgi šneka lygiai taip pat – aš politika nesidomiu, china rusnialandą ir jų draugus reikia paremti kad daugiau Ukrainiečių nužudytų. Gėda…

     Vieninteliu atveju pateisinu tokį elgesį – jei valgyt neturi ko pats ar šeima, visais kitais atvejais sorry – eik pėsčias, važiuok su sena mašina ar dviračiu, bet gal neprisidėk tiesiogiai prie Ukrainiečių žudymo?

     • gedz parašė:

      Na praktiškai visa plačiai diegiama atsinaujinanti energetika, t.y. saulės paneliai, inverteriai, vėjo turbinos kiti pricindalai ir aksesuarai yra kiniški. O to kiekiai ir aišku pinigėliai yra milžiniški. Sėkmės kovojant su Kinija ir prieš ukrainiečių žudymą…

      • nemesis parašė:

       Ačiū.
       Ne per naktį Roma buvo pastatyta, ateina viskam savas laikas, tik ne visi tą mato… O čia n-tasis žingsnis į tą pusę…

       • adex parašė:

        butent, kad ne per nakti, tad ne per nakti ir tavo garbinami vakarai ant zemes nusileis.

        • nemesis parašė:

         Tai keitimasis yra natūralu. Buvo Graikų imperija, Inkai, buvo Didžiosios Britanijos iškilimas – nu realiai nebėra. Buvo žemė be žmonių ir tokia vėl bus. Bet iš kur pas tave tiek pikdžiugos kad china, china rusnialandas, šiaurės korėja galimai pakils? putkos lauki? Taiką atneš tau ir išsvajotą gyvenimą? Really?

    • Tinkinimas parašė:

     Trumparegiškas požiūris aš žiūriu tik savo kišenę. Subankrotinam vakariečių gamintojus, o tada kinai prašys už savo automobilius tiek kiek panorės. Tada galėsi žiūrėti savo kišenę 😀 turi būti sveika konkurencija, o ne prekių denpingavimas.

   • ZeroFM parašė:

    Pagal savižudybes pirmi pasaulyje, alkoholizmas pirmi pasaulyje.
    Duonos kepalas 2€, 10 kiaušų 2€, rasos limonadas 2€(2m atgal 1.05€), čipsai ~1€+ brangiau nei švedijoi 😀
    Tipo taiko sankcijas bet tokia pat jėga savus PISA! …

    • nemesis parašė:

     Ir vistiek gyvenam puikiai. Gatvėj iš bado mirštančių nematęs per gyvenimą. O tu china rusnialando pasiilgęs neišpasakytai? Ten gi viskas pigu. Kas laiko? Kodėl čia kankiniesi?

     • ZeroFM parašė:

      Nes miršta senoliai su apgailėtinom pensijom namuose.
      life expectancy china 78.21m
      life expectancy lietuva 74.34m
      Laisvoje šalyje gyvenam blogiau, mirštam greičiau 😀
      Per 30metų kiek konfliktų ar buvo įsiveržusi į kitas šalis? Apvali baranka.

      • Tinkinimas parašė:

       Kaip patogu gyventi vakarietiškoj valstybėj ir ją viešai keikti, nes žinai, kad tau nieko už tai nebus, toliau pirksi 10 kiaušinių už baisinius 2 €, toliau labai blogai ir trumpai gyvensi. Gyventum toj nuostabiojoj Kinijoj, parašytum blogą komentarą apie ją, tai greitai atsidurtum perauklėjimo stovykloj ir dirbtum už dyką, kad koks vakarieti galėtų pigiai nusipirkti kinišką prekę ir šlovintų Kiniją.

      • nemesis parašė:

       Protingasis žmogau. Bet ar sugebėtumėte atsakyti, pasitelkiant bet kokius duomenų šaltinius. Tai kokia yra vidutinė pensija Lietuvoje, Kinijoje ir china rusnialande?

       Apie life expenctancy visiškai iš bendro išprūsimo. Vienintelė praturtėjusi, bet nenutukusi šalis žinote kokia yra? Ne? Atsakymas: Japonija. Suvedat jau galus? Nutukę žmonės ilgai gyvena? Pagalvojat kad life expectancy gali būti atvirkščiai proporcingas geram gyvenimui? O kodėl taip gali būti pajudinkit smegenų vingį – Gal kai turi pinigų tu picą į namus užsisakai? Barborytė viskiuko/aliuko/vyniuko priveš? Gal kažkuriam gyvenimo etape nusprendi nusipirkti britvą? Gal atostogyčių nuvažiuot per Europytę nusprendi? O gal ir su parašiutu pašokinėt mintytė kyla? Kam eit į darbelį 500m kai galima su nauju džipuku nuvažiuoti? O ir žaidimus per naktį papliekt gi ne taip jau blogai? Jauti kur vėjo kryptis neša? O kai pinigėlių nėra nujauti kuo žmogiukai užsiima? Gal į daržiuką pėstute 4km? Gal agurkiuką sugrauži užsiauginęs? Ne viskio stiklą, o vandenėlio iš šulinėlio atsigeri?
       Demokratija tau suteikia galimybę gyventi gerai ir patogiai (ne ideali forma, bet geresnės aš nematau), bet ar nuspręsi gyventi sveikai čia jau demokratija diktatūra nepavirs ir tau neprimes.

       Yra toks auksinis posakis – Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylim. Aš gyvenu LR labai gerai, man čia dauguma dalykų patinka (idealu nėra niekur pasaulyje), aš suprantu kas LR respublikos draugai ir ne draugai yra – su kuo mums pakeliui, o su kuom ne. Jūs tuo tarpu pas LR nedraugus matote vienus pliusus, o pas mus vienus minusus. Ką Jūs čia veikiate? Kodėl Jūsų žodžiai ir darbai nesutampa? O kai nesutampa, aš suprantu kad toks žmogus tiesiog sau smegenyse yra „gyvenimo aukos“ modą įjungęs. Pasiteisinimų čia nėra, kiekvienas esam savo likimo kalvis. Todėl nuoširdžiai palinkėsiu: vykitės savo gyvenimo paukšę – china rusnialandas ir china jūsų laukia…

    • Tinkinimas parašė:

     Įkurkit savo verslą ir pardavinėkit viską daug pigiau.

   • ziogzzz parašė:

    Politikeli praplautom smegenim, gal nustok is vis komentuoti arba eiki i koki savo bendraminciu foruma, nes tavo mastymas graudus, sisteminis verge !

    • nemesis parašė:

     Pas jumi minčių dėstymas ir argumentacija tiesiog gelžbetonis. Nei pridėsi, nei atimsi. Nuovoka neišpasakyta. Bet švieskitės ir mokslininkitės toliau… 😀

     • ziogzzz parašė:

      Sisteminis ubage, as tau sakiau nebekomentuoti, nusipezi iki negalejimo, jei tau ple keliais simteliais daugiau moka ir tau nuostabu cia gyventi, man jau viska pasako tai, susiktas smegenis nuo kada tau skalbe, nuo vaikystes itariu. Dabar zinau kaip tiem sukom valdzioje sekasi pisti prota, nes pripista tokiu kaip tu dalbajobu daugiau nei reikia

 2. zirnis parašė:

  jusu ziniai pagrindas elektronikos komponentu keliaujanciu i ivairius galutinius gaminius yra JAV, Europos ir demokratisku Azijos saliu imoniu produktai ir ju kainos Azijos rinkoje ir tuo paciu Kinijoje yra mazesnes, nes ten tiesiog didesne rinka. Jokio vakarietisko solidarumo tikrai nera, kai kinai i savo gamini elektronikos komponenta gaminta JAV ar Europoje nusiperka pigiau, nei mes Europoje. Darbas su Kinija ir toliau pletojamas, net EU subsidijas gave Europieciu elektronikos komponentu gamintojai dirba su kinu EV imonemis..

  Tiesiog, sita visa sita situacija yra pasekme, kad pas mus neteike demesio tokiai svarbiai sriciai, patys iskele gamyba i Kinija, patys jai vis dar tiekia ko ji negali pati pasidaryti ir po to stebisi, kaip jie strategiskai dirbdami gali padaryt EV konkurencinga kaina, bet neaisku ar kokybe.

  • ziogzzz parašė:

   Dekui, pasirodo turime mastanciu zmoniu, nu nemesis gal koks programeris 2k dabar gauna mat geroves valstybeje gyvena ir kokia lupena issimoketinai pasiimes , kompa nauja turi 🙂 plia va tokie lgbtq huju visuomenes gerbejai yra musu valstybes pavojus. As nesu pries zmones kitu paziuriu, t.y. Vyra vyra myli moteris moteri, bet sis sou turi tureti ribas, o siaip kanalas apie technika ir moderatoriui siulau trinti tokias zinutes kur sudaro nuolkrypi nuo technikos, tiek mano tiek kitu „ahujienu“ specialistu, kurie turbut darbe tokie lievi, kad god save us !

   • zirnis parašė:

    as ir jo mistiku nesuprantu, visiskai be kritisko mastymo zmogus, prigaudes bevertes spaudos manipuliuojancios informacijos ir varo sau 😀 As dirbu elektronikos komponentu pirkimo srityje, tai tenka matyti ta realybe, Europoje net negali gauti Azijos rinkos kainos pas ta pati distribiutoriu. Pvz. PCB plokstes kinu imones gamina ir pigiau ir kokybiskiau uz mus, kai pries 35 metus Europa buvo dominuojanti sioje srityje.

    https://evertiq.com/news/55791

    • ziogzzz parašė:

     Butent, as pirkimuose pradirbes irgi visa gyvenima, tiek pardavimu srirtyje patirties turiu, tokie lepeizeriai pezaliukai mane vercia galvoti, kad ju tevai mazai koses ikrove i smegenis, ar tendas hyper „tolerantiskumo“ toliau madoje, tas pats kaip visi pagautu esme sakyti jog fekalijomis teptis yra gerai nes sveikatoa forume pasake tai ar panasiai, nukas su amegenimis pagavo mano minti, peace, laukiam Wukong Black Myth, gal viena zaidima bent isleis per metus be pediku ir su istorina bei geru gameplay! Fingers crossed!

 3. Diaxminde parašė:

  Geriausia viską kiek įmanoma pasigaminti patiems ar bendradarbiaujant tarp kaimynų, o toliau – laisva ir sąžininga rinka, kur gali iškilti mažesni ir subankrutuoti didesni.
  Aišku, čia utopija, kai tiek ale demokratiniai, tiek ale autokratiniai režimai nori gyventi geriau kitų sąskaita.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.