„Google“ DI „Gemini“ generuoja rasistiškus ir istoriškai netinkančius vaizdus

Generatyviniai dirbtiniai intelektai dažnai kaltinami šališkumu, tačiau atrodo, kad „Google“ šiek tiek persistengė bandydama spręsti šią problemą su „Gemini“. Įmonė atsiprašė po to, kai įrankis sukūrė vaizdus, kuriuose žmonės ir moterys vaizduojami istoriškai netiksliuose kontekstuose, pavyzdžiui, nacių laikų vokiečių kariai ir Tėvai Įkūrėjai (angl. Founding Fathers) pavaizduoti kaip juodaodžiai. Dėl to pasipylė skundai, kad „Gemini“ yra rasistiškas prieš baltaodžius ir dabar „Google“ sustabdė funkciją, kol atliks pakeitimus.

Socialinės žiniasklaidos naudotojai skelbė „Gemini“ sukurtus paveikslėlius tokiose svetainėse kaip „X“. Kai kurie iš ryškesnių paveikslėlių apima raginimą sukurti Tėvus įkūrėjus, kuriuose pavaizduota juodaodė moteris ir artimųjų rytų vyras, dėvintis turbaną.

Kitas įsimintinas pavyzdys – kažkas paprašė „Gemini“ sugeneruoti 1943 m. vokiečių kareivio atvaizdą. Rezultatai nebuvo tipiški naciams.

„Žinome, kad „Gemini“ siūlo netikslumus kai kuriuose istorinių vaizdų generavimo atvaizduose, – sakoma „Google“ pareiškime, paskelbtame šią popietę svetainėje X. – Dirbame, kad nedelsiant pagerintume tokio pobūdžio atvaizdus. „Gemini“ dirbtinio intelekto generuojami atvaizdai iš tiesų generuoja įvairius žmones. Ir tai apskritai yra gerai, nes žmonės visame pasaulyje juo naudojasi. Tačiau čia jam trūksta tikslumo“.

Naudotojai taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „Gemini“ keistai į sugeneruotą turinį vis įterpia žodį „įvairialypis“ (angl. diverse), nors raginime jis nenurodytas.

Debarghya Das, kompiuterių mokslininkas, anksčiau dirbęs „Google“, „X“ sakė, kad „gėdingai sunku priversti „Google Gemini“ pripažinti, kad egzistuoja baltaodžiai žmonės“. Das‘o užklausose, kuriose buvo raginama sukurti švedų ir amerikiečių moterų nuotraukas, daugiausia arba išimtinai buvo rodomos juodaodės moterys.

Atrodo, kad „Google“ nuėjo per toli siekdama užtikrinti, kad jos dirbtinis intelektas išvengtų bet kokių įtarimų dėl rasinio šališkumo, todėl žmonės jį pavadino pasiduodančiu „woke“ kultūrai, o tai savo ruožtu sukėlė sąmokslo teorijų. Visa tai toli gražu neprimena 2015 m., kai bendrovei teko atsiprašyti po to, kai jos nuotraukų programėlė juodaodžių poros nuotrauką pavadino „gorilomis“.

25 Komentarai

 1. StrelokRTX parašė:

  Nu tai kaip anksčiau buvo white washing buvo tai dabar black washing. dauguma filmų nežiūrimi tapo, nes visur privalo įterpti woke nesąmones ir LGBT propaganda.

 2. Diaxminde parašė:

  Kas yra to visa aukštinamo DI administratoriai ir jų šeimininkai? 😀

 3. Maariux parašė:

  Pasakykit protingos galvos bent vieną realiai pritaikomą AI pagrindu sukurtą įrankį kuris sprendžia problemą.
  Ne žaisliuką paveikslėliams generuoti, kreivam video, garso sintezei, netiksliai interpretuotai užklausai gauti ar pseudo AI funkcijos kasantrame softe kas dažnai tiesiog būna protingai parašytas kodas.
  Bet realiai kur naudojamas DL > AI > sprendžiama problema.

  Čia ne pasišaipymui, bet iš principo apsišvietimui. Šitoje praskiestoje AI psichozėje jau spėjau pasimesti.

  • adex parašė:

   Itariu jeigu kada nors bus sukurtas pazenges AI gebantis ,,mastyti“ ne tik pagal koda bet ir susikurti atitinkama koda ispresti uzduotims ir veikiantis gelezines logikos pagrindu, bei nebus apribotas tam tikromis taisyklemis, manau nebus paleistas i apyvarta, nes neatitiks labai jau daug politkorektiskumo reikalavimu

  • Daemon parašė:

   Nu esmė yra tame, kad kol kas nelabai kažkas yra. Viso labo generuojami menkaverčiai šūdukai. Tačiau reikalas progresuoja ir ateity tu galėsi generuoti savo nuotaikų dėka įvairiausius dalykus. Įsivaizduok, sėdi kėdėj ir tau groja muzonas ir filmas, kurį sugeneravai pats… Toks kaip ir kompiuterinis žaidimas, kaip ir menas, nesuprasi. Dabar gi reikia sėdėt metų metus ir turėt daug talento, kad sukurtum šmotą, o tikslas daugmaž būtų toks, kad kiekvienas minedas būtų Bachu/Kubriku.

  • kernelis parašė:

   AI yra „umbrella“ terminas, kuris apima daug sriciu, tai cia priklauso ka tu konkreciai turi omenyje ir kas tau yra „realus pritaikymas“. Branch prediction’as Ryzen procesoriuose, DLSS’as (ir kt. NVIDIA ML based fyceriai), spec. funkcijos softe (pvz. Photoshop’o crop/fill etc.), YT subtitrai, Tesla autopilotas butu keli greiti pavyzdziai is mano galvos. Cia net nesnekant apie visokius ChatGPT, Copilot ir pan., kurie taip pat praktiskai panaudojami.

   Dabar AI yra pan. kaip 1998 buvo web’as. Daug kas mirs, daug kas naujo atsiras, bet ko gero ateityje bus neatsiejama visa ko dalis zmoniu gyvenime, teikianti labai didele nauda ir sprendzianti daug didesnes problemas, nei dabar.

   • Diaxminde parašė:

    Esmė, kas valdys šį įrankį ir visai populiacijai primes savo valią, perrašys istoriją, pasąmoningai pasitelkiant šias technologijas indoktrinuos ateities kartas ir t.t.
    Žodžiu, visų pirma turi būti visuotiškai sudėti visi saugikliai ir įgalintas visiškas viešumas, o ne aklai kaip durneliui tikėti šviesiu rytojumi.
    Pasikartosiu, čia tik ĮRANKIS gerų, blogų ar savanaudžių žmonių rankose.

   • Maariux parašė:

    Įdomūs pastebėjimai, tik dauguma jų apsiriboja DL+ML. Jau gerokai anksčiau tekdavo girdėti kaip žaidimo NPC/botas mokosi iš žaidėjų veiksmų ir taip tobulėja, bei dingsta užprogramuotas pasikartotinas veiksmas.

 4. Maariux parašė:

  Tik reikia nepamiršti fakto, kas lengvai atsiranda\pasiekiama – neturi vertės (išskyrus ntf pilką pixelį ir t.t.).

 5. Tinkinimas parašė:

  Cha cha! Kai filmuose vaidina juodaodžiai baltuosius, tai viskas OK. O dabar jau ne OK.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.