„Google Play“ parduotuvėje buvo daugiau nei 2000 pavojingų programėlių

Du metus trukęs tyrimas atskleidė vienaip ar kitaip pavojingas „Google Play“ parduotuvės programėles. Kai kurios iš jų reikalauja įtartino kiekio leidimų, o kitos yra tiesiog kenkėjiškos. Šį tyrimą atliko Sidnėjaus universitetas.

Tyrimo metu buvo patikrintas apie 1 milijonas aplikacijų „Google Play“ parduotuvėje. Jo metu buvo aptikta daug programėlių, kurios reikalauja įtartino kiekio leidimų ir bando pasiekti duomenis, su kuriais neturi jokio ryšio. Tarp jų ir daug žinomų aplikacijų ar žaidimų, tokių kaip „Hill Climb Racing“ ar „Temple Run“.

Norint apdoroti 1 milijoną aplikacijų buvo naudojamas dirbtinis intelektas. Algoritmas nustatė, kad potencialių grėsmių kelia 49 608 aplikacijos. Po to naudojant „VirusTotal“ programą buvo nustatyta, kad 7246 galimai kelią grėsmę, o panagrinėjus išsamiau paaiškėjo, kad kenkėjiškų programų buvo 2040. Iš jų 1565 prašė bent 5 labai svarbių leidimų, o 1407 aplikacijos naudojo trečiųjų šalių kodą.

Visos kenksmingos aplikacijos iš „Google Play“ parduotuvės buvo pašalintos. Pranešama, kad per pastaruosius metus atmestų aplikacijų kiekis išaugo 55 %, o kenksmingų aplikacijų pašalinimas iš parduotuvės padidėjo 66 %.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.