„Intel“ dėl procesorių nestabilumo gali sulaukti grupinio ieškinio

„Intel“ vangiai reagavo į pranešimus apie problemas, susijusias su „Raptor Lake“ procesoriais, ir sulaukė naudotojų ir žiniasklaidos kritikos. Tik sulaukusi šių neigiamų atsiliepimų „Intel“ pagaliau pateikė keletą atsakymų. Tačiau bendrovė vis dar tiria šią problemą. Mikrokodo atnaujinimas, kurio tikimasi sulaukti mėnesio viduryje, gali visiškai išspręsti problemą, o gali ir neišspręsti.

Bendrovė „Abington Cole + Ellery“ nagrinėja galimą grupės ieškinį prieš „Intel“ dėl problemų, susijusių su 13-osios ir 14-osios kartos procesoriais. Advokatų kontora sukūrė tinklalapį, kuriame renkama informacija iš nukentėjusių naudotojų, kad būtų galima nustatyti, ar grupės ieškinys yra pagrįstas. Tyrimas sutelktas į nestabilumo problemas, kurias sukelia padidėjusi darbinė įtampa dėl šiuose procesoriuose esančio klaidingo mikrokodo algoritmo. Remdamasi išvadomis, advokatų kontora nuspręs, ar pateikti grupės ieškinį teismui.

re

„Intel“ pripažino nestabilumo problemą ir pažadėjo rugpjūčio viduryje išleisti pataisą. Tuo tarpu naudotojų, kurie jau yra paveikti šios problemos, prašoma kreiptis į „Intel“ klientų aptarnavimo tarnybą. Klientų patirtis naudojantis „Intel“ garantinio aptarnavimo paslauga buvo nevienareikšmė: vieni naudotojai pranešė apie sklandų pakeitimą, o kiti susidūrė su vėlavimais.

17 Komentarai

  1. Andria parašė:

    O ką daryt su AMD nestabilumu? 🙂 Turimas naujas 7800x3d iš pradžių crach’indavo su didesniu negu -10 curve optimizer undervoltu. po mėnesio pradėjo nelaikyt ir -10. Stock parametrais paveikė kelis mėn dabar jau crachina ir ant stock 🙂 Parduotuvė garantiniam aptarnavimui procesoriaus priimt nenori, reikalauja viso kompo tyrimams. Apskritai bent viena High End platforma dar yra stabili?

    • kernelis parašė:

      Cia reikia ziuret i statistika, nes pavienes patirtys gali buti labai skirtingos. As 7800X3D neturiu, bet asmeninis senukas yra 3700x, darbinis 5950X ir CI serveris 7950X. Nei su vienu nebuvo jokiu stabilumo problemu.

      O kas del statistikos, tai bent pagal Level1Techs daryta tyrima AMD nestabilumo atveju yra daug maziau.

      • Andria parašė:

        Na statistikos nestebiu, bet visi paskutiniai turėti PC buvo košmaras. 12600k + asus tuf ddr4 buvo košmaras dėl usb kontrolerių ( atjunginėdavo pelę, klavą kitus usb įrenginius kai užplaukdavo). Visi draugai paskutines Intel ir AMD platformas irgi prakeikt baigia ir visiems skirtingos bėdos 🙂 Mano atveju akivaizdžiai silicis degradavo. Matyt tokia jau AMD kokybės kontrolė,kad praleidžia vos veikiančius daiktus. Pasižiūrėjau per HWINFO, kurie branduoliai kokybiškiausi, kurie prasčiausi, išjungiau du prasčiausius ir PC veikdamas 6 branduoliais sukasi puikiai.

        • kernelis parašė:

          Gali buti, kad uzsirovei ant zinomos problemos, kuri jau pataisyta: https://www.anandtech.com/show/18835/amd-issues-second-statement-on-ryzen-7000x3d-burnout-issues-caps-soc-voltages

          Kiek zinau AMD RMA keite procikus kam tai nutiko, bet ka darys lietuviskos kontoros neisivaizduoju 🙂

          • Andria parašė:

            Ši problema žinoma 🙂 Biosas nuo pat pc surinkimo įrašytas su pataisymu kuris neduoda daugiau nei 1,3v socket’ui. Vakar įdomumo dėlei buvau išlupęs CPU. visi kontaktai gražūs, nesimato jokių svilimo požymių 🙂 Šiaip kiek domėjausi ši problema su Asus pagrindinėmis dažniausiai pasitaikydavo. Mano trantas sukasi ant MSI x670e Carbon

        • EgidijusL parašė:

          Pas mane namie AMD 3600 su ASUS ROG STRIX B450-F GAMING. Turėjau irgi bėdą su USB atjungimu atsitiktiniu metu, ar kodą rašant, ar lošiant CS. Problema dingo pakeitus Pelės/Klaviatūros rinkinio brendą, turiu spėjimą jog USB siųstuvas kažką grybavo.

          • Andria parašė:

            Pas mane iš pradžių del a4tech pelės taip buvo. Pasikeičiau į Razer Basilisk V3 problema aprimo, bet galutinai neišsisprendė. Tada pasiėmiau ausines Steelseries arctis nova pro. Pradėjo su game dac pjautis. Kantrybė trūko, persirinkau visą kompą į galingesnį. Bet bėgdamas nuo vilko, užsiroviau ant meškos 😀 Situacija tikrai liūdna pastaruoju metu, visos platformos vienų ar kitų problemų turi

    • SoTOP parašė:

      Nustatyti dėl ko kompas lūžta nėra paprasta, ypač kai įtariamas procesorius. Yra daugybė veiksnių kurie procesoriaus veikimą įtakoja, galima suprasti kodėl parduotuvė nėra tikra dėl to kad procesorius kaltas, ypač įvertinant kad dauguma žmonių nežino kaip jų kompas veikia.

      Kitas dalykas, jeigu įjungtas PBO ir/arba XMP/EXPO veikia didesniu dažniu nei oficialiai palaiko gamintojas, parduotuvė gali bandyti apkaltinti pirkėją dėl atsiradusių problemų.

      • Andria parašė:

        Jiems viskas ant lėkštutės pateikta 🙂 Išjungi du prasčiausios kokybės branduolius – PC sukasi be jokių problemų. Nusiunčiau nuotraukas stress testų ( kuriuos beje pc praeina puikiai )su temperatūromis ir visa kita info. Akivaizdu, kad yra prastos kokybės branduolys vienas. Žemose fazėse jis nestabilus. Mesdamas dažnį ir įtampą užstringa. Iš šios parduotuvės pirktas tik CPU. vežt visą kompą, tam kad nieko kito nerastų ir pasiimtų pinigus už savo darbą neturiu jokio noro 🙂

        • SoTOP parašė:

          Jeigu fizines parduotuves turi tai veži jiems CPU ir viskas. Faktas, kad ne tavo problemos kaip jie bandys tikrinti stabilumą. Man visgi keista, kaip grubiai per metus procesorius nebestabilus net su 25mv daugiau nei buvo pradžioje(tiek maždaug CO -10 keičia įtampą), čia nėra mažai.

          • Andria parašė:

            ITWORKS atsikalbinėjimai čia 🙂 diagnozė patvirtinta beveik garantuotai. Knisausi biose ieškodamas nustatymų, kad dažnis nesikeistų. crashino pačiam biose ( užstrigo vaizdas, pelė, klava nereaguoja). išvada 90%, kad cpu kaltas, 10%, kad MB. Vakar ant 6 branduolių kai veikė nebuvo visiškai jokių problemų Nereikėjo nei metų :)))) pc surinktas 2024 balandžio mėnesį.

  2. Andria parašė:

    Na va, visa ilga istorija trumpai. Biose radau configų, dingo suknistas AMD algoritmas mažinantis pastoviai dažnį ir bandatis taupyt energiją (dažnis žaidimuose ant paskutinių 4 branduolių šokinėja minimaliai – 100mhz ribose) Lyg ir branduolių laisvų dabar pc neužmigdo. Minusas tik tas, kad ant idle 20w elektros daugiau siurbia. PC sukasi visais 8 katilais be crash. Nors problemos tai neišsprendė, bet užmaskavo laikinas sprendimas yra. Patarimas kitiems: atsargiai su ITWORK. Teko matyt visko, bet naglumo reikalaut viso kompo jų pačių testavimui dar nemačiau. „profų“ klausimai ar kompiuteryje įrašyta paskutinė BIOS versija labai daug apie juos pasako 🙂

    • SoTOP parašė:

      Gerai tai kad PC beveik naujas tad garantija dar ilgai galios. Tu gali sau leisti laukti BIOS naujinimų dar ilgai ir tarkim po metų su naujais BIOS ir default nustatymais vėl bandyti žiūrėti ar problema yra.

      Dar vienas dalykas, 10C aukštesnė čipo temperatūra reikalauja grubiai 4% daugiau energijos tam pačiam darbui, tai potencialiai tavo procesorius tampa mažiau stabilus vasarą, kai šilčiau, ir turėtų veikti stabiliau žiemą. Aišku, tokios mažos atsargos palikta neturėtų būti iš AMD pusės.

      Bet kuriuo atveju toks dalykas kaip PC lūžimas BIOSe nenormalu, ir nesitiki kad šitaip dėl motinos kaltės vyktų, tai potencialiai anksčiau ar vėliau vis tiek reiks jiems šitą CPU nešti.

  3. Andria parašė:

    Tiesiai į dešimtuką! šylant orams ir kylant kambario temperatūrai (kartu ir CPU) -10 ir pradėjo nelaikyt. Čia ir yra didžiausia problema, kad AMD procesorių su labai labai mažu rezervu praleido per kokybės kontrolę. Pilnai tikiu, kad CPU pastačius ant pagrindinės su geresniu VRM ar prijungus rimtesnį maitinimo bloką (pas mane veikia ant MSI x670E Carbon ir BEQUIET Pure Power 12 850w) CPU veiktų stabiliai. Čia ir didžiausia problema, kad parduotuvė išsidirbinėja ir reikalauja viso kompo testavimams. Jeigu norės prisikabint, puikiai žinau, kad ras prie ko. Bando atsikratyt atsakomybės ir siuntinėjimo užsienio tiekėjams. Pikta. Bet panašu, kad teks cpu nurašyt ir naujintis į 9 seriją

    • BC00 parašė:

      Galingesnis PSU ir motina su geresniu VRM nepakeis nieko, nebent kitos motinos BIOS po default būtų sukonfigintas taip, kad to užtektų panaikinti šiltesniu periodu atsiradusį didesnį CPU energijos poreikį. Vat galingesnis aušintuvas galėtų įnešti stabilumą daugiau nieko nekeičiant. Esmė tokia – kuo aukštesnė CPU darbinė temperatūra, tuo motina (ant auto) deda didesnę įtampą, todėl rankele į BIOS įvestos įtampos šiltuoju metų periodu gali nebeužtekti palaikyti CPU stabiliu.

      • Andria parašė:

        Tai VRM galingumo ir šios motinos turbūt 10x daugiau nei reikia 🙂 mintis buvo dėl MOSFET kokybės, pačio psu voltažo nuokrypių. Bet čia jau paprasti mano išvedžiojimai „ieškant smegenų ten kur jų nėra.“ Šiaip keista. Jei pagal temp bios keičia įtampą lūžt kaip tik neturėtų, nes CPU sminga žemesnėse fazėse mesdamas dažnį. žodžiu, suprantu tiek, kad aš jau pats nieko nesuprantu 😀 foto iš pakibusio pc: https://postimg.cc/Whq8nhk3

    • kernelis parašė:

      Nu tai kreipkis i vartotoju teises. Ta prasme jeigu CPU neveikia stabiliai prie gamykliniu nustatymu isjungus visus „OC klases“ funkciuonalumus kaip XMP/PBO2 ir pan., tai cia vienareiksmiskai garantinis gedimas jau.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.