„Intel“ generalinis direktorius: Dėl JAV sankcijų Kinija lustų gamyboje atsiliks 10 metų

Pasauliniame ekonomikos forume Davose kalbėjęs „Intel“ generalinis direktorius Pat‘as Gelsinger‘is teigė, kad dėl JAV sankcijų svarbiausiems lustų gamybos komponentams Kinijos puslaidininkių raida atsiliks dešimtmečiu nuo pirmaujančių šalių.

Gelsinger‘is paaiškino, kad dėl Kinijai prieinamų priemonių šalis kol kas galės gaminti tik 14 nm ir 7 nm lustus. Priešingai, tokios bendrovės kaip TSMC Taivane, „Samsung“ Pietų Korėjoje ir „Intel“ JAV ruošiasi artimiausiais metais įdiegti pažangesnius 3 nm, 2 nm ir dar mažesnių puslaidininkių procesus. Tikimasi, kad TSMC 2 nm mikroschemos bus naudojamos 2025 m. debiutuosiančiame „iPhone 17“.

Reaguodama į spartų Kinijos augimą šiame sektoriuje, JAV įvedė kontrolės priemones, kad neleistų Kinijai naudotis naujausioms lustų technologijoms reikalingomis priemonėmis. Tačiau JAV stabdė Kiniją ne viena. Svarbus politikos veiksmingumo elementas buvo Japonijos ir Nyderlandų bendradarbiavimas.

Nyderlandų bendrovė ASML, didžiausia pasaulyje litografijos įrankių tiekėja, būtinų gaminant pažangesnius nei 14 nm puslaidininkius, neseniai „Intel“ pristatė savo naujausius aukštos klasės EUV įrenginius. Šis žingsnis – tai dalis „Intel“ pastangų susigrąžinti pirmaujančias pozicijas mikroschemų gamyboje, atsilikus nuo TSMC ir „Samsung“.

Davoso forume Gelsinger‘is aptarė pasaulinių tiekimo grandinių pažeidžiamumą, kuris išryškėjo pandemijos metu. Jis pažymėjo, kad dešimtmečius vykdyta pramonės politika sutelkė mikroschemų gamybą Azijos šalyse; šią tendenciją JAV dabar bando pakeisti priimdama mikroschemų įstatymą. Šiuo teisės aktu siekiama padidinti Amerikos technologinį savarankiškumą.

Praėjusiais metais TSMC įkūrėjas Morris Chang pripažino, kad JAV sankcijos gali būti laikinai naudingos TSMC, tačiau išreiškė skepticizmą dėl ilgalaikio tokių priemonių veiksmingumo. Jis prognozavo, kad dėl sankcijų Kinijoje bus fiksuojamas atsilikimas šioje srityje. Tačiau jis taip pat pažymėjo, kad tokioms šalims, kaip JAV, prireiks daug laiko lustų gamybos pajėgumams plėtoti.

Amerikos pareigūnai optimistiškai tikisi, kad JAV per dešimtmetį galės pradėti gaminti ir pakuoti pažangiausius puslaidininkius. Tuo tarpu NVIDIA generalinis direktorius mano, kad šiam tikslui pasiekti gali prireikti 10 ar 20 metų.

32 Komentarai

 1. Raijmiss parašė:

  Jau net nzn kuo daugiau gali JankLandija nustebinti.. Ciuju pustum balionus, kurie nesa pelna – tai ir ten sugebetu bedu pridaryti

  • Tinkinimas parašė:

   Gal galite išversti į lietuvių kalbą?

   • ZeroFM parašė:

    Jav kitaicam nesustodama mėto pagalius į ratus matydama bet kokį proveržį ar konkurenciją. Idealus pavyzdys su Huawei, kai telefų padalinys visom prasmėm technologiškai obuolį į vienus vartus daužė, net samsung buvo nustumtas iš didžiausio tlf gamintojo sosto.
    Bet juokingiausia prisidengiant „nacionaliniu saugumu“ “ šnipinėjimu“ ;D jopšikmat tlf veikia ant GOOGLE OS, GOOGLO serverių, GOOGLO superkompiuterių

    • nemesis parašė:

     O kas čia tokio pasakyt kad mums ne pakeliui ir aš jum savo produkto neparduosiu? Geriau kaip rusniai kad darytų ir eitų vaikų žudyt? Seniai reikėjo tą padaryt ir čia labai civilizuota ir teisinga yra…

    • Tinkinimas parašė:

     Kodėl JAV turi dalintis savo technologijomis net su savo priešais? Ir taip jau ryškiai per daug vakarai investavo į Kiniją. Kinai už tas investicijas tikrai nepadėkojo ir nepadėkos.

 2. Narkaty parašė:

  Čia žiūrint iš kurios pusės pažiūrėsi, TSMC yra Taivane, o ta sala Kinijos dalis, kaip jie galvoja. Bet kada gali užiimti Taivana ir visos gamyklos su technologijomis atiteks Kinijai.

  • nemesis parašė:

   Esminė dalis yra „galvoja“. china rusnialandas irgi „galvojo“ apie Kijevo paėmimą per tris dienas.

   • Narkaty parašė:

    Kas žino kas jiems užeis, tokius rėžimus sunku prognozuoti, pastaruoju metu įtampa ten kyla ir visko gali būti. Taivanas, tai ne Ukrainos dydžio, labiau Krymo pusiasalio, pagal dydį. Bet kokiu atveju JAV turėtų būti suinteresuota ginti Taivana dėl šių technologijų, kol pas save nebus pajėgūs pasigaminti.

  • neblogai parašė:

   Ir tai manau yra visai tikėtina. Šiaip padėtis primena buvusią 90 metų, kai buvo panašiai- JAV įvedė geležies laužo bei naftos embargą Japonijai, nes pastaroji užkariaudinėjo Kinijos žemes, bei statėsi didžiulį lėktuvnešių bei kt. laivyną. Kinija taip pat sparčiai statosi laivyną, užiminėja Pietų Kinijos jūrą, ir siekia užimti Taiwaną. Vilkimės, kad šį kartą bent jau kinai JAV karo neskelbs, ir apsiribos vien tiktai Taivano nukariavimu.

   • nemesis parašė:

    Ką jau to viltis, aš geriau vilsiuos kad atominėm užsimėtytume ir išnyktume. Jei jau žmonija ir civilizuotas pasaulis nusirito iki to kad gatvėj kokią merginą ambalas daužys, o aplink penki stovės ir vilsis kad gal ambalui tik tos mergelės užteks, tai nafik. Geriau žmonijos išnykimas tada….

    • neblogai parašė:

     Kinijos vadinimas civilizuota yra švelniai tariant abejotinas. Tačiau ji yra didžiulė pramoninė ir karinė galia, bei, vakarų įmonėms ten priinvestavus, dabar jau ir technologinė galia. Vakarų pasaulis pats šitą ambalą sustiprino (ne per daug skirtingai, nei kad sustiprino gamyklomis bei technologijomis tarpukario Vokietiją, bei Tarybų Sąjungą- tik šį kartą dar daugiau). Visokie Kisindžeriai įtikino, kad kad komunistinei valstybei užteks prasigyvent, ir ji nustos būti agresyvia- bet vėl turim ką turim.

     • nemesis parašė:

      Bent aš civilizuota jos ir nevadinčiau…
      Tai tame ir esmė kad tiek dėl china rusnialando pradėto karo Ukrainoj, tiek dėl Taivanio deja ir civilizuoti vakarai didelę atsakomybės dalį turi prisiimti. Todėl ir sakau kad realiai jei klaustų ar žmonija nusipelnė susinaikinimo – tikrai taip.

 3. zirnis parašė:

  Sioje srityje vietomis JAV yra tikrai atsilikus ir tikrai nenori laisvos konkurencijos, o mes kaip vartotojai is technologiju srityje atsilikusios valstybes nuo to pralaimime, nes mums elektronika tampa brangesne, jos reikia ilgiau laukti. JAV TSMC fabrikas nezinia kada pasileis, nes tiesiog nera darbuotoju, lobistai ten bando prastumti kazkoka naujo tipo viza inzinieriams, kad susirinkti kas dirbtu.

  Nereikia isikasti to naratyvo, kad Kinija yra kazkoks blogis be jokio argumentuoto paaiskinimo, kai ypac kai su jais ir toliau isvien dirbama , cia tik durneliams kuria pasakas ir jie po to net nezino kuo ta Kinija bloga 😀

  • nemesis parašė:

   Tai siūlot į sovietų sąjungą prašytis atgal kad viskas būtų pigu? Tik nieko nebūtų?

   Jei pasirinkimas yra brangesni prabangos daiktai ir esam laisvi, ar sovietų sąjunga ir net nesisapnuoja sapne tie prabangos daiktai už jokią pinigų sumą, tai yra ką galvoti dar? Tai pagal tave sovietai, kinai ir šiaurės korėja žada paprastiems žmonėms geresnį gyvenimą?

   • zirnis parašė:

    as net nesuprantu kaip galima prieiti tokio klausimo tokioje temoje ir nuklysti i kazkokius pasirinkimus, kurie niekaip nesisieja su tema, gal paciam gilus rusynas galvoje, jei su tokia logika 😀 Tema yra apie tai, kad Kinijos technologinis progresas yra dirbtinai ribojamas, del to visur kencia elektronikos komponetu pasiula visame pasaulyje, yra kuriamos priklausomybes nuo esamu gamintoju, net patys Europos elektronikos gamintojai nukencia, kai komponentu pirkimuose atsistoja salia kinu imoniu, kurios jau galetu naudoti savo salyje gamintus komponentus.

    Sitoje srityje nera jokiu daugysciu, JAV imasi reguliuoti rinka taip kaip jiems reikia, Europa nera jiems draugai, tiesiog kaip irankis, kur visokiem durneliams uztenka pasakyt: sovietmetis, zmogaus teises, demokratija ir vaziuoja zombiai. Gal gali prisiminti, kaip jie rusiskais metodais su VW koncernu susidorojo.

 4. zirnis parašė:

  jei kam nedaeina esme, tai isivaizduokit Lietuva, pries 30 metu buvo siuvyklu banga, visokie brandu gamintojai cia naudojosi pigia ir kokybiska darbo jega, bet praejo kiek laiko ir lietuviai patys uzsidirbt ne is darbo atlikimo, bet ir patys kurti, siuti rubus ir tada buve uzsakovai pareiske, kad reikia imtis sankciju pries Lietuva, nes jos imonems negalima daryti ka mes jau darom, ar dar tik norim daryti.

  • Narkaty parašė:

   Sankcijas Kinijai įveda tikrai ne dėl to, kad yra viskas gerai. Pirmiausia, tai Kinija bando tapti ekonomiškai pirmaujanti pasaulyje, nori susikrauti didžiausia pelną iš investuotojų ir pardavimų visame pasaulyje. Kitas dalykas, šnipinėjimas, neabejotinai daugelyje įrenginių ir programėlių yra įrengti tie dalykai, neveltui juk Huawei įtraukė į juodąjį sąrašą. Visi šie dalykai Kinijai reikalingi kariniam potencialui didinti ir kelti įtampą, provokuoti konfliktą. Nereikia būti genijum, kad suprastum, kad Kinija yra auganti grėsmė pasauliui.

   • zirnis parašė:

    blemba as dirbu toje srityje, gali nededi sabloninio paaiskinimo kuo Kinija bloga, reiktu daug gilesniu izvalgu, ypac kai tavo zinuteje pakeitus Kinija i JAV gausi taip pat teisinga pastraipa 😀

    • Narkaty parašė:

     Tai gal pagal tave JAV irgi remia Rusija, Šiaurės korėja, tiek ekonomiškai, tiek technologijomis kaip tai daro Kinija. Grąsina, kad užims Taivana. Parodyk man nors vieną pavyzdį šių laikų kur JAV užpuolė kitą valstybę, kad norėtų užiimti ir pasisavinti jos teritorija sau visam laikui. Esmė yra valdžios veiksmuose ir istorijoje, pagal tai galima spręsti kokiu keliu eina Kinija ir kokiu keliu eina JAV su sajungininkais. Kinijos siekimas tapti nr1 pasaulyje yra blogas ženklas visam civilizuotam pasauliui, tai kova tarp kumunizmo ir demokratijos. Iš istorijos galima daug ko pasimokyti, kaip tokie režimai stiprėja ir galiausiai pradeda užgrobti svetimas žemes.

     • zirnis parašė:

      Kinija isvis nieko nera uzpuolus ar dalyvavus karuose, cia yra didziausia mistika ir spraga aiskinimuose siai dienai. Kas liecia rusija, su jais ir toliau dirba vakaru pasaulio imones ir problemos del to nekeliama. Kas liecia technologini remima, tai nezinau, reiktu daugiau info, tavo minimos salys toje srityje vistiek yra atsilikusios.

      O kas lieca tuos zodziu demokratijos, komunizmai, nu blem, prasimerkit zmones, ideaologijos buvu sukurtos pries 100 metu, kad valdyt zmoniu mases, primesti jiems kazkokais vertybes, paskatinti dirbti, man tai yra praeitis ir tiesiog gyva manipuliacija siai dienai, kuria naudoja visi.

   • ZeroFM parašė:

    Google 100x didesnį šnipinėjimą vykdo bet jos niekas neblokuoja!?!
    Kuo čia kitaicai kitokie? Kad kažkokį Petrą iš tiktok ar Gerdą ar Kristiną šnipinės …
    Šūdų šūdas toks pasiteisinimas dėl šnipinėjimo o juo labiau dėl „nacionalinio saugumo“

 5. vycius9 parašė:

  Kinai yra komunistai ir viskas tuom pasakyta.. O komunistai visada kovoja su tais blogiečiais vakarais .. nors vakarai jiems pastatė fabrikus ir tam tikra prasme davė technologijas.. ko nedavė tą šnipai pavogė ir po to kopijavo.. taip kad blogio ašis (komunistinį šūdą kramtantys ruskiai ir kinai + škorėja ir jų palaikomi viso pasaulio autokratai ir diktatoriukai)

 6. ZeroFM parašė:

  Va bitėje prieš 10min pažiūrėjau s24 telefų ir po 5min rush royale žaidime išmeta bitės s24 serijos reklamą 😀 tai čia akivaizdus šnipinėjimas bet kalčiausi kitaicai lieka 😀

  • nemesis parašė:

   Čia bajeris? Tipo nežinai kokia sistema chinijoj įdiegta yra su asmenų reitingavimu? Čia gėlytės yra palyginus su tuo. Žmones žudo ir tau dzin, bet kad va pats sudėjai varneles kad sutinki ir reklamą tau pritaikytą ir jau tragedija? Really?

   Žiek padarom testą. Atsakyk į klausimą.
   Jei tu turėtum pasirinkti, kur tavo šeima ir draugai bus išsiųsti visam gyvenimui:
   a. China, China rusnialand, Šiaurės korėja, Sirija
   b. USA, UK, Vokietija, Švedija

   a ar b pasirinksi? Ne per sudėtingas klausimas atsakyti?

   • ZeroFM parašė:

    Nepainiok skirtingų dalykų nes čia kalba apie šnipinėjimą eina! Dėl varnelių tai jos maksimaliai visur nuimtos būna ir lieka tos be kurių neįmanoma tolesnio veiksmo daryt.
    Ne tragedija bet čia vyksta žaidimas „Man galima, tau negalima“ ir čia USA EU nė kiek nešventesnės

    • nemesis parašė:

     Tai o kas čia tokio pasakyt aš savo produkto tau neparduosiu, nes mums ne pakeliui? Eik pasieškok geriau pas savo draugus china rusnialandą, šiaurės korėją, siriją ir pan…

     • ZeroFM parašė:

      Nepagauni esmės 😀 dievaži. Kuo elektronikas pardavimas kitaicam susijes su „nacionaliniu saugumu“ kai tie komponentai bus naudojami jų vidaus rinkoje …
      Oppo, vivo, honor irgi kitaicai bet neužaugo tiek kad plėstūsi nes žino kad storas dėdė USA primėtys pagalių į ratus kaip su huawei

      • StrelokRTX parašė:

       Man, kas juokingiausia, kad, buvo geriausi santykiai tarp kinijios ir jav, kai Kinija buvo naudojama, kaip pigi darbo šalis ir kūrė JAV pelną, bet kai tiesiogiai pradėjo konkuruoti aukštos pridėtinės vertės segemente tada wait wait wait..komunistai…ugurai…prekybos karai ir t.t. Ir tokie nemesis, kurie nei lašelio kritinio mąstymo neturi dur dur dur kinija bloga dur dur dur
       Nemesis kaip taip Izrealio vykdomas genocidas Gazoje, spėju ten viskas tvarkoje. Ane?

 7. zirnis parašė:

  nera viskas juoda ir balta, daliai tiesiog kritisko mastymo, negali tiesiog isikandes atkartoti sabloninius teiginius, kuriuos tau kazkas kisa, jei tiesiog praktikoje taip net nera, realybeje vakaram visiskai dzin tos priespaudos, politikos, komunizmai, religiniai persekiojimai, jei ten tik yra kas gamina ju produkta, plius kiek vakaru investiciniai fondai kiek uzdirbe is investavimo i ju veiklas, t.y. dar ir skatine ju imones plestis.

  Kalbant paprastai: vakarai tiesiog dabar sumaiso versla su politika, kad neturetu dar vienos stiprios salies sioje srityje.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.