„Intel“ išleidžia mobilius „Meteor Lake“ procesorius + apžvalgų suvestinė

Gruodžio 14 d. „Intel“ pristatė pirmosios kartos „Core Ultra“ „Meteor Lake“ mobiliųjų procesorių seriją. „Meteor Lake“ yra pirmasis visiškai išskaidytas „Intel“ procesorius, kuriame daugybė jo komponentų suskaidyti į atskirus lustus, pagamintus naudojant skirtingas litografijas, o kartu juos „Intel“ sujungia naudojant „Foveros“ technologiją. „Meteor Lake“ taip pat pristatoma 3 pakopų heterogeninė procesorių architektūra, įvedant mažos galios „salų“ procesorių branduolius.

„Intel“ „Meteor Lake“ mobiliųjų procesorių serija skirstoma į U segmentą, skirtą ploniems ir lengviesiems bei itin ploniems įrenginiams, ir H segmentą, skirtą įprasto storio nešiojamiesiems kompiuteriams. Pradedant prekybą, „Core Ultra“ H segmento ir U segmento procesoriai egzistuos kartu su P segmento procesorių modeliais iš 13-osios kartos „Core“ serijos „Raptor Lake“; taip pat su būsimais 14-osios kartos „Core“ serijos „Raptor Lake Refresh“ HX segmento modeliais. P segmentas yra tarp U ir H segmentų, o HX segmentas skirtas didelio našumo žaidimų nešiojamiesiems kompiuteriams ir mobiliosioms darbo stotims.

Kalbant apie apžvalgas, tai jų yra visai mažai, tad detalų vaizdą apie „Meteor Lake“ susidaryti yra gan sunku. Aišku tik tiek, kad dėl didesnio branduolių kiekio „Meteor Lake“ kiek lenkia „Ryzen 7 7840 HS“, taip pat demonstruojama ir kiek didesnė grafikos sparta. „Core Ultra“ energijos taupymo galimybės kiek nuvilia, nes net žiūrint „YouTube“ video neužtenka dviejų atskirtų E branduolių ir baterijos tarnavimo laikas yra toks pats kaip nešiojamo kompiuterio su i7-13700H procesoriumi („Jarrod‘s Tech“). Būtent energijos suvartojime „Meteor Lake“ turėjo būti labai stiprus lyginant su pirmtakai, bet to nematome. Plačiau apie viską apžvalgose.

Meteor Lake Reviews
Media INTEL CORE 100
Dave2D MSI Prestige 16 AI Evo B1M (Core Ultra 7 155H)
HardwareCanucks Asus ZenBook 14 (Core Ultra 7 155H)
HardwareLuxx Acer Triton Neo 16 (Core Ultra 7 155H)
Jarrod’sTech Asus ZenBook 14 (Core Ultra 7 155H)
Just Josh MSI Prestige 16 AI Evo B1M (Core Ultra 7 155H)
NotebookCheck [video] Asus ZenBook 14 (Core Ultra 7 155H)
Tech Spurt Asus ZenBook 14 (Core Ultra 7 155H)
The Tech Chap Asus ZenBook 14 (Core Ultra 7 155H)

10 Komentarai

 1. xFiniti64 parašė:

  Tie E cores man isvis toks gaidys !

 2. nemesis parašė:

  Man tai nėra svarbu kaip Intelis ką vadina. Bet vakarykštėj naujienoj „Programoje „Cinebench 2024“ procesorius „Core Ultra 7 155H“, turintis 16 branduolių ir 22 gijas, surinko 922 taškus, o „AMD Ryzen 7 Pro 7840U“, turintis 8 branduolius ir 16 gijų, – 729 taškus.“

  Aš žmogus paprastas ir suprantu primityviai – Intelio 16 cores renka 900 taškų, kai AMD 8 cores 700 taškų. Svetima gėda apima kažkodėl dėl Intel, kai cores 100% daugiau, o performance net 30% neišspaudžia…

  • Tinkinimas parašė:

   Man atrodo, kad protingiausia yra lyginti ne branduolių ir taškų santykį, o pinigų ir taškų santykį. Koks man paprastam žmogui skirtumas, su kiek branduolių pasiekiamas vienoks, ar kitoks našumas? Man paprastam žmogui rūpi, kiek aš sumoku ir ką už tai gaunu.

 3. bugslalaila parašė:

  Arc grafika nebloga, bet ją gaus tik Ultra serija.

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   ARC irgi tokia neaiški, yra žaidimų kur visai nieko gero. Imant tuos žaidimus kur gerai veikia, tai jau galima sakyti nebloga.

   • neblogai parašė:

    Dar yra pliusas, kad jos pilnas variantas yra panašaus ar net didesnio stiprumo kaip AMD Phoenix1/Hawk Point. O esantis i5- atrodo kirptas mažiau nei R5 760M, taip padidinantis spaudimą AMD mušti kainas (nes pagal tai, kas nutekėję- su Hawk Point AMD vis dar planuoja R5 tik su 760M 8CU).

    • Mindaugas Klumbis parašė:

     Konkurencija yra gerai, būtų mums pirkėjams blogai jei AMD stipriai įsiveržtų į priekį, bet Meteor Lake tai toks pasvilęs blynas atrodo. Galėjo kur kas geriau būti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.