„Intel“ pagaliau išleidžia 14 kartos „Core“ procesorius

„Intel“ oficialiai praneša apie 14 kartos „Core“ procesorių seriją. Apie šiuos procesorius iki išleidimo jau žinojome viską, nes gandų buvo visa galybė, taip pat nutekėjo ir pristatymo skaidrės. Dabar „Intel“ išleis tik 6 modelius su atrakintu daugikliu: i9-14900K, i9-14900KF, i7-14700K, i7-14700KF, i5-14600K ir i5-14600KF. Procesoriai be „K“ ir „KF“ ženklinimo pasirodys kitų metų pradžioje.

Kadangi 14 „Core“ procesorių serija yra tik atnaujinimas didelių pasikeitimų nematome išskyrus i7-14700K(F), kuris gavo papildomus keturis mažuosius branduolius ir šiek tiek papildomos spartinančiosios atminties. Kiti procesoriai turi tiek pat branduolių kaip ir pirmtakai ir kiek kilstelėtą dažnį. „Intel“ taip pat nusprendė nekelti naujų procesorių kainų, jie kainuos tiek pat kaip ir 13 kartos „Core“ procesorių atitikmenys.

Žemiau galite pamatyti visas „Intel“ prezentacijos skaidres.

7 Komentarai

 1. Crunk parašė:

  lietuvoje net yra, ant tiek nereikalingi procai 😀

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Labai tinka pasakymas, kaip seniau procesorius vadindavo kai kurie. Gerus Intel prosus išleido, nes kaista kaip lygintuvai.

   • DeepMind parašė:

    Pagal šį https://www.youtube.com/watch?v=RjnMpv6WKhY video geriau nenaudoti bios cpu auto nustatymų. Taip galima gauti apie trečdaliu mažesnes elektros sąnaudas su žymiai mažesnėmis temperatūromis paaukojant tik kelis procentus spartos.

    • Mindaugas Klumbis parašė:

     Aš jei ką su sarkazmu. Dabar norint naudoti šiuolaikinį galingesnį procesorių reikia pasikonfigūruoti ir pageidautina paundervoltinti šiek tiek. Prarandama tik nedaug spartos (kitais atvejai ir gaunama spartos priklauso nuo to ką nori pasiekti), bet naudotis kompiuteriu bus kur kas maloniau.

     • kernelis parašė:

      Anksciau zmones nusipirke Intel K is kart darydavo OC, dabar iskart darys downclock’a, arba tiksliau power limit mazinima 🙂

     • adex parašė:

      na cia desperatisko daznio didinimo pasekme, ne visi cpu is savo silikonines prigimties su padoriomis itampomis gali veikti uztikridami nustatyta dazni, tad tenka uzmesti ,,siek tiek“ voltazo pa defaultu kad veiktu be bsod, ko pasekoje kam reikia tas undervoltina, kam nereikia ar nesupranta nieko, turi ,,petelne“ ne tik virtuveje bet ir kambaryje 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.