„Intel“ praneša dar apie keturis pažeidžiamumus, liečiančius „HyperThreading“

„Intel“ atskleidė, kad dauguma jų procesorių yra paveikti keturių naujų saugumo pažeidžiamumų. Jie yra – „ZombieLoad“, „Fallout“, RIDL („Rogue In-Flight Data Load“) ir „Store-to-Leak Forwarding“. Šios problemos vėl susijusios su „HyperThreading“ technologija. Reikia paminėti, kad šių pažeidžiamumų neturi 8-os ir 9-os kartos „Core“ procesoriai, o taip pat 2-os kartos „Xeon Scalable“ procesoriai. Juose jau integruoti pataisymai techniniu lygiu. Kitiems procesoriams bus teikiami pataisymai mikrokodo arba operacinės sistemos atnaujinimo pavidalu. Suprantama, tai ir vėl turės neigiamos įtakos spartai tam tikrose užduotyse.

Norint apsisaugoti nuo naujų pažeidžiamumų operacinių sistemų kūrėjai turės pakeisti „HyperThreading“ veikimą. Kiekvienai gijai bus suteikiamas papildomas sluoksnis, kad viena gija negalėtų matyti to, ką daro kita. Nors tai nėra didelė problema naudojantis asmeniniu kompiuteriu, bet debesų ar serverių versle viskas yra kitaip. Tokie atnaujinimai neigiamai paveiks spartą, nes paprasčiausiai visos gijos negalės būti išnaudojamos pilnai. Tai vyks tada, kai veikia kelios programos, o operacinė sistema joms neleis matyti kas vyksta kitoje gijoje. Dėl to nebus galima tinkamai paskirstyti apkrovos.

Norint atsikratyti pažeidžiamumų „Intel“ tiesiog siūlo išjungti „HyperThreading“ technologiją.

4 Komentarai

 1. Daimonass parašė:

  Nuostabi ta Intel.. Pažeidžiamumus slepia iki paskutinio lašo. 8/9 kartos jau nebeturi šitų klaidų. Reiškiasi jiems senai buvo tai jau žinoma.

  Kolegos, pirkite pirkite Intel CPU 😀

  • TavoBaba parašė:

   Na stengėsi ir dar ilgiau nei „iki paskutinio“ lašo. Jie apie šitą dalyką žinojo prieš metus laiko (kas kaip ir normalu), bei prašė pažeidžiamumus suradusios grupės neskelbti apie juos 18 mėnesių 😀 (kas nevisai normalu).
   Bet kuriuo atveju namų vartotojams tai neturėtų būti labai aktualu.

 2. BC00 parašė:

  Kas čia per Intel parinkti testai, kur išjungus HTT neprarandama nė 10 proc spartos…
  https://www.techpowerup.com/255534/intel-puts-out-benchmarks-showing-minimal-performance-impact-of-mds-mitigation

 3. SarzzeR parašė:

  Intel just keeps on giving! 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.