„Intel“ reikalauja didesnių subsidijų naujai gamyklai iš Vokietijos vyriausybės

Praėjusį mėnesį pranešta, kad „Intel“ norėjo gauti iš Vokietijos vyriausybės papildomą 3,2 mlrd. eurų subsidiją gamyklai Magdeburge statyti, tačiau, matyt, to nepakako, nes bendrovė padidino savo reikalavimus iki maždaug 4-5 mlrd. eurų. „Intel“ paprašė Vokietijos vyriausybės dar daugiau pinigų greičiausiai dėl kelių priežasčių. „Intel“ nori padengti padidėjusias sąnaudas dėl padidėjusių palūkanų ir pasaulinės infliacijos, taip pat dėl sparčiai augančių energijos kainų Europoje. Teigiama, kad numatomos naujos gamyklos išlaidos padidėjo nuo 17 mlrd. iki 30 mlrd. eurų.

Agentūrai „Bloomberg““ pateiktame pareiškime „Intel“ teigė, kad „pasaulio ekonomikos sutrikimai lėmė padidėjusias išlaidas, pradedant statybinėmis medžiagomis ir baigiant energija“, ir tęsė: „Vertiname konstruktyvų dialogą su federaline vyriausybe, kad būtų išspręstas išlaidų atotrūkis, kuris egzistuoja lyginant su statybomis kitose vietose, ir kad šis projektas būtų konkurencingas pasauliniu mastu.“ Magdeburgo gamyklos statybų pradžia jau buvo atidėta, o „Bloomberg“ duomenimis, „Intel“ taip pat svarsto galimybę atidėti planuojamą surinkimo gamyklą Italijoje. Nei vienai iš šalių tai neatrodo perspektyvu, nes atrodo, kad „Intel“ nori kuo mažiau išleisti naujoms gamykloms statyti ir tikisi, kad įvairios pasaulio vyriausybės ją rems tol, kol naujosios gamyklos pradės uždirbti pinigus. Tikėkimės, kad nė viena valstybė nesutiks, kad „Intel“ pakeistų sandorių sąlygas, nes tai gali kainuoti daugiau valstybėms, nei jos gautų ilgalaikių pajamų iš „Intel“.

3 Komentarai

  1. procc parašė:

    O dar geriau būtų pasųsti toli toli tokius kaulytojus, ir užleisti vietas tiems kas dar primokės už galimybę pasistatyt fabrikus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.