„Intel“ stipriai mažina 10 kartos HEDT procesorių kainas

„Intel“ pagaliau susivokė, kad AMD yra rimtas priešininkas, o neįtikėtinai brangių procesorių laikai baigėsi. „Intel“ jau seniau teigė, kad būsimi 10-os kartos aukščiausios spartos platformos „Core“ procesoriai siūlys gerą kainą/sparta santykį, bet tuo tada ne visi tikėjo.

Dabar „Intel“ praneša 10-os kartos „Core“ HEDT procesorių kainas ir jos atrodo įspūdingai palyginus su tuo, prie ko buvome pripratę. Nauji procesoriai su daug branduolių kainuos beveik perpus mažiau nei pirmtakai. Pavyzdžiui, „Core i9-10980XE“ su 18 branduolių ir 36 gijomis kainuos 979 USD, tuo tarpu pirmtakas kainuoja 1979 USD.

Neaišku, kaip tokį procesorių kainų sumažinimą sutiks visi pardavėjai, nes per vieną naktį visas esamas 9-os kartos „Core“ HEDT procesorių asortimentas netenka pusės vertės. Panašu, kad kažkas dėl šio kainų mažinimo patirs nemažai nuostolių. Gali nutikti ir taip, kad nuostolius prisiims patys „Intel“.

23 Komentarai

 1. Frantisekas parašė:

  Nu grazu, grazu, matot ka konkurencija daro. Zinant kaip amd reaguoja i konkurentu kainas ju cpu tuoj pigs taippat.

 2. PCmaster2000 parašė:

  Tai, kad inteliai yra šūdini procai, greitai „nusidevintys“….

 3. SoTOP parašė:

  Dabar Intel HEDT nebeatrodys visiškai beprasmiai, bet iki TR3 anonso. Stebuklų čia aišku nėra, šita architektūra visgi jau 2+ metų senumo.

  • AqTrap parašė:

   Jeigu Intel su monolitiniais procais sugeba už tokią kainą pardavinėt tai tikrai AMD galėtų dar stipriai sumažinti kainas ir baisiai nepajustu. Pradžiai kokiu 100 dolerių. Aišku čia kai kalbama apie MSRP. Kadangi pagal performance ir kainos santyki, atrodo labai arti. Aišku AMD turės daug mažesnes temperatūras.
   Arba iš viso, mažinti 150 doleriu. Tuomet 12 ir 16 branduolių Ryzen ir Threadripper kainuos tiek pat.
   Skirtumas toks, kad Ryzen’o motininė žymiai pigesnė, procų aukštesni dažniai. (o 24 ir 32, 300 doleriais). Tuomet Intel toks kainų mažinimas dar daugiau nuostolių padarytų. Kadangi žmonės vis vien rinksis AMD, o Intel dar mažiau iš to uždirbs. Tačiau AMD turėtų sunerimti su tokiomis Intel kainomis ir tikrai nemanau, kad paliks tokias kainas kokios dabar yra.

 4. adex parašė:

  nu kas neperseniausiai spejot nusipirkt intelio HEDT? 😀

 5. newdiamond parašė:

  kainos nurodytos perkant 1k units…

 6. Ambient parašė:

  Skaitau uzsienio forumus ir vis dar atsiranda oluchu kurie bet kokia kaina dievina Inteli.. graudu vyrukai, graudu…

 7. BC00 parašė:

  Kažkaip susikeitė rolėmis AMD su Intel. Naujas socket AMD ir senas tebetinkantis Intel.

 8. Axxas1 parašė:

  Intel pats geriausias.

 9. Ambient parašė:

  greiciausia nebepades ir kainu mazinimas… 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.