Jau sklinda gandai apie RTX 50 serijos flagmaną

Tikimasi, kad būsimoji RTX 50 serija, sukurta pagal „Blackwell“ architektūrą, turės panašų aušintuvo dizainą kaip ir dabartinė „Ada Lovelace“ serija. Be to, pranešama, kad NVIDIA į kitą seriją integruos GDDR7 atmintį.

Priešingai nei buvo dalijamasi anksčiau, dabar Kopite7kimi atšaukė ankstesnį teiginį apie GB202 grafikos procesoriaus atminties magistralės plotį. Tikimasi, kad šis lustas bus būsimosios serijos žaidimų procesorius flagmanas. Iš pradžių informacija buvo tokia, kad grafikos procesorius naudos 512 bitų magistralę, tačiau dabar patikslinta, kad vietoj to bus 384 bitų magistralė. Tokia tendencija buvo pastebėta pagrindinėse NVIDIA architektūrose per pastarąjį dešimtmetį ir, atrodo, ji bus tęsiama RTX 50 serijoje.

Remiantis anksčiau atskleista informacija, kalbama, kad NVIDIA GB202 turės 192 SM konfigūraciją, todėl maksimaliai galės turėti 24567 CUDA branduolius, jei nebus padaryta jokių reikšmingų architektūros pakeitimų. Žinoma, tai yra tik grafikos procesoriaus maksimali konfigūracija, o ne realios vaizdo plokštės specifikacijos.

panaudojus GDDR7 atminties konfigūraciją, labai padidės duomenų srauto pralaidumas. Naujausiame „Micron“, produktų išleidimo plane nurodoma, kad vartotojų GDDR7 atmintis iki metų pabaigos turėtų pasiekti 32 Gb/s spartą. Palyginti su RTX 4090, kurioje naudojama 21 Gb/s GDDR6X atmintis, potencialus GB202 produktas su 32 Gb/s atmintimi galėtų pasiekti 1,5 TB/s pralaidumą, t. y. 50 proc. didesnį. Tačiau tikimasi, kad išleidimo metu GDDR7 atmintis naudos mažesnius dažnius.

Galima NVIDIA „Blackwell“ RTX 50 serijos išleidimo data nėra aiški, tačiau kadangi dabar patvirtinta, kad B100 ir GB200 grafikos greitintuvai pasirodys 2024-2025 m., panašu, kad pagrįsta tikėtis žaidimų serijos panašiu laikotarpiu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.