JAV iki 2,3 % sunaudojamos elektros energijos tenka kriptovaliutų kasimui

Kriptovaliutų kasimas JAV nėra naujiena – jis vykdoma jau maždaug 10 metų, tačiau nuo 2021 m. šios pramonės šakos apimtys taip išaugo, kad, dabartiniais skaičiavimais, kriptovaliutų kasimui tenka nuo 0,6 % iki 2,3 % JAV metinio energijos suvartojimo.

Ketvirtadienį Energetikos informacijos administracija (EIA) paskelbė analizę, kurioje apžvelgiamos kriptovaliutų gavybos operacijos visoje šalyje ir jų poveikis elektros tinklui. EIA, atlikdama vertinimus, taikė tiek „iš viršaus į apačią“, tiek „iš apačios į viršų“ metodus – „iš viršaus į apačią“, nes naudojo Kembridžo alternatyvaus finansavimo centro (CCAF) duomenis apie kasimo veiklą vietos ir pasaulio mastu, ir „iš apačios į viršų“, nes tiesiogiai kreipėsi į žinomus kasimo operatorius ir rinko informaciją apie jų energijos suvartojimą.

Taikant metodą „iš viršaus į apačią“ gaunami gana platūs skaičiavimai, nes jie grindžiami keliomis prielaidomis. Pirma, taikant šį metodą remiamasi Kembridžo „Bitcoin“ elektros energijos suvartojimo indekso (angl. Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, CBECI) duomenimis apie bendrą pasaulinį suvartojimą. Taikant šį metodą gaunamas apytikslis intervalas, nes elektros energijos suvartojimas nėra nuoseklus; jis didėja arba mažėja atsižvelgiant į vietos kainų svyravimus, kad išliktų maksimaliai pelningas, todėl bendras elektros energijos suvartojimas pateikiamas kaip viršutinė ir apatinė teorinės ribos. Tada šios ribos derinamos su dabartine JAV dalimi kriptovaliutų gamybos rinkoje, kuri, CCAF duomenimis, sudaro 38 %. Sujungus šiuos duomenis gaunamas 0,6-2,3 % intervalas.

Taikant metodą „iš apačios į viršų“ gaunamas panašus skaičius. EIA, naudodamasi savo turimais duomenimis, nustatė ir susisiekė su 137 žinomais kriptovaliutų kasimo operatoriais Jungtinėse Valstijose, iš kurių 101 atsakė į jų užklausas. Šiuose atsakymuose buvo pateikti didžiausios gavybos apimties duomenys, kurie sudarė 10 275 megavatus (MW). Šį skaičių palyginę su vidutiniu metiniu JAV naudojamu 450 000 MW pajėgumu, gausime apie 2,3 %, t. y. aukščiausią EIA iš viršaus nuleistos priemonės ribą.

Toks milžiniškas suvartojimas ir palyginti trumpas laikas, per kurį jis pasiekė tokį lygį, kelia nerimą politikos formuotojams ir tinklo valdytojams. CCAF skaičiavimais, teigiama, kad 2020 m. JAV buvo vykdoma apie 3 proc. pasaulinės kriptovaliutų kasybos, tačiau dabar šis skaičius siekia apie 38 proc. Tolesnis didėjimas gali pradėti daryti didelę įtaką pastangoms išlaikyti žemas energijos kainas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.