Jim Keller prognozuoja didelį spartos šuolį su „Zen 5“ architektūra

Jim Keller sako, kad AMD „Zen 5“procesoriai bus neįtikėtinai greiti. Jim Keller, dirbtinio intelekto lustų startuolio „Tenstorrent“ generalinis direktorius, neseniai pademonstravo kelių procesorių architektūrų našumo rodiklius, išryškindamas naujausių AMD „Genoa“ procesorių, taip pat „Amazon“, NVIDIA ir „Intel“ procesorių našumo rodiklius. Keista, kad vienoje iš skaidrių buvo pateikti dar neišleistos AMD procesorių architektūros „Zen 5“ našumo skaičiai, pabrėžiantys didelį spartos padidėjimą, palyginti su esamais „Zen 4“ produktais.

Jim Keller daugeliui žinomas kaip „Zen tėvas“, nes jis dirbo AMD vyriausiuoju procesorių architektu, kai buvo kuriama „Zen“ architektūra. Nors 2015 m. jis paliko AMD, jis padėjo kurti produktų išleidimo planą, kuris lėmė, kad AMD tapo tokia sėkminga, kokia yra dabar. Jei kas nors už AMD ribų ir žino apie „Zen“, tai Jim Keller.

Toliau pateikiama diagrama, kurioje parodytas procesorių našumas, naudojant SPEC2K17INT testą. Tai standartinis įmonių testas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama vienos gijos sveikųjų skaičių našumui, o tai reiškia, kad AMD našumas didėja ne dėl to, kad paprasčiausiai pridedama daugiau procesoriaus branduolių.

Pateiktoje diagramoje prognozuojama, kad AMD „Zen 5“ procesorius bus maždaug 30 % spartesnis už „Zen 4 Genoa“ procesorių, taip pat pasiūlys šiek tiek didesnį branduolių dažnį ir, tikėtina, daugiau nei 20 % didesnį IPC (instrukcijų per ciklą).

Jei Jim Keller našumo rodikliai yra tikri, AMD „Zen 5“ procesoriai naudotojams užtikrins didelį našumo padidėjimą. AMD „Zen 5“ procesoriai turėtų būti pradėti gaminti 2024 m., o tai reiškia, kad vartotojams teks šiek tiek palaukti, kol AMD bus pasirengusi pradėti tiekti naujos kartos „Zen 5 Ryzen“ procesorius.

5 Komentarai

 1. Maariux parašė:

  Mėlyni, žali ir raudoni išmokė nepačiupinėjus niekaip nereaguoti į sintetiką, gandus ar preoderius.

 2. GreenZebra parašė:

  Kažkur skaitęs esu jog Jim Keller sukūręs buvo iki architektūra iki zen5, tai todėl gal ir žino. O vat zen6 bus jau be jo

  • SoTOP parašė:

   Taip tikrai nebuvo. Išvis Keller’io rolė yra pervertinama.

  • kernelis parašė:

   Tiksliai galetu pasakyti tik AMD R&D zmogus, bet kad JK turi kazka bendro su ZEN5 yra labai mazai tiketina. Jis kure originalu ZEN ir labiau is high level puses, bure komanda ir organizavo darbus, apibreze dizaino gaires. JK itaka sakyciau turejo persinesti iki ZEN4, nes ZEN4 yra pasak pacio AMD ZEN3 derivatyvas, o pats ZEN3 tai yra ZEN2 derivatyvas, o pastarasis ZEN1 derivatyvas. Beje ZEN1 turejo nemazai Bulldozer’io RTL’o – priesingai nei populiarioji nuomone teigia, jog Bulldozeris buvo visiskas sudas, kai kurie atskiri jo moduliai buvo ganetinai geri.

   ZEN5 bus didziaja dalimi Mike Clark kurinys ir bus neblogas „lakmuso lapelis“ kas del to, kaip AMD’ui seksis su nauju architekturu kurimu. Yra gandu, kad originaliai ZEN5 turejo naudot N3, bet gali buti, kad pradiniai variantai visgi naudos N4 del TSMC N3 niuansu. Jeigu tikrai vietoje N3 bus N4, tai tures gan reiksminga itaka ZEN5 savybem – matysime.

 3. EscO parašė:

  Kaip patogu, kad tokie gandai pareina grynai ant produkto išleidimo, lyg keturias kartas laukė vien tik tam, kad tai pasakyti ¯\_(ツ)_/¯

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.