Kiek apsimoka išleisti nešiojamam kompiuteriui?

Sprendimas, kiek skirti nešiojamo kompiuterio įsigijimui, gali būti sudėtingas. Galutinė suma labai priklauso nuo konkrečių poreikių, numatomo naudojimo būdo ir, žinoma, jūsų pačių galimybių. Kadangi yra daugybė pasirinkimų – nuo biudžetinių modelių iki aukštos klasės žaidimų kompiuterių, labai svarbu suprasti, ką galite gauti skirtingose kainų grupėse. Apžvelkime biudžetus, reikalingus įvairių tipų nešiojamiems kompiuteriams – biuro darbo, kūrybinių užduočių ir žaidimų.

Kompiuteris darbui

Kainų rėžiai: nuo 400 iki 1300 EUR.

Žemesnėje šio kainos spektro dalyje (iki 600-700 EUR) tikėkitės standartinius pajėgumus turinčių laptop‘ų, tinkamų tokioms užduotims, kaip teksto redakcija, Excel ir naršymas internete. Čia lyderiais dažnai įvardinami Lenovo ir Dell, kurie siūlo labai neblogą kainos ir kokybės santykį.

Artėjant prie 1000 EUR ribos, rasite nešiojamųjų kompiuterių su geresne surinkimo kokybe, spartesniais procesoriais (pavyzdžiui, našiais Intel Core i5 arba i7), daugiau RAM (apie 16 GB) ir talpesne SSD saugykla. Pastarasis parametras labai padidina greitį ir efektyvumą. Aukščiausios klasės verslo nešiojami kompiuteriai iš Lenovo ThinkPad arba Dell XPS serijos, gali būti dar brangesni, bet jie yra ir dar našesni, turi saugumo ar kitų papildomų funkcijų.

Kompiuteris kūrybiniam darbui

Kainų rėžiai: nuo 750 iki 2300 EUR.

Kūrėjams, pavyzdžiui, grafikos dizaineriams, vaizdo įrašų redaktoriams ir fotografams (o taip pat ir studentams, kurie gauna kūrybines užduotis), dažnai reikia našaus kompiuterio su geru ekranu. Kadangi reikalavimai – gana aukšti, ir kainos gali būti kiek aukštesnės ne tik ofiso darbui skirto modelio.

Už maždaug 1000 EUR galite įsigyti nešiojamąjį kompiuterį su QHD ekranu, pajėgia vaizdo plokšte (pavyzdžiui, NVIDIA GeForce GTX arba RTX serijos) ir geru procesoriumi. Tačiau norint atlikti sudėtingesnes užduotis, pavyzdžiui, 3D modeliavimą ar didelės raiškos vaizdo įrašų redagavimą, gali tekti išleisti daugiau nei 2000 EUR, kad gautumėte 32 GB RAM, spartų, talpų SSD, 4K ekraną bei pajėgiausią vaizdo plokštę.

Jei kuriate ir norite rasti geriausią opciją ir turite 1200+ EUR biudžetą, rinkitės Apple MacBook Air arba MacBook Pro. Nesigailėsite. Kiti geriausi variantai šiai paskirčiai, ko gero, yra Microsoft Surface arba Dell XPS.

Kompiuteris žaidimams

Kainų rėžiai: nuo 800 iki 3500+ EUR.

Kompiuterio kaina labiausiai priklauso nuo jo techninės įrangos. Na, o jokie nešiojami kompiuteriai neturi geresnės įrangos nei žaidimams skirti laptop‘ai. Biudžetinės klasės nešiojamieji žaidimų kompiuteriai kainuoja maždaug 800-1100 EUR. Paprastai tariant, čia visko užteks paprastiems žaidimams arba Medium nustatymams su 60 FPS ant naujų AAA klasės žaidimų.

Vidutinės klasės žaidimų nešiojamieji kompiuteriai kainuos nuo 1200 iki 2000 EUR. Jie – galingesni. Tokie laptop‘ai turi NVIDIA RTX 3000 serijos vaizdo plokštes, yra apginkluoti spartesniais procesoriais ir didesnio atnaujinimo dažnio ekranais. Žaisti per juos dar smagiau.

Aukščiausios klasės žaidimų kompiuterio  kaina gali viršyti 3000 EUR. Jie skirti rimtiems žaidėjams, reikalaujantiems geriausio našumo arba tiems, kas turi didžiausią biudžetą. Tokioje klasėje dominuoja specialūs, į žaidimus orientuoti prekės ženklai ar serijos – Dell Alienware, ASUS ROG, Acer NITRO ir kiti. Skųstis čia tikrai nebus kuo, tačiau reikia nepamiršti, kad toks įrenginys nemažai svers, tad jį nešiotis nebus maksimaliai patogu.

Kaip sutaupyti perkant laptop‘ą

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo nešiojamąjį kompiuterį ketinate įsigyti, pravartu naudotis kainų palyginimo svetainėmis. Ten galėsite rasti geriausią pasiūlymą pasirinktam nešiojamajam kompiuteriui ir sutaupysite dešimtis ar net šimtus eurų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.