Kinijoje atsirado elektros trūkumas dėl politinių sprendimų

Panašu, kad problemos su elektronikos trūkumu artimiausiu metu tikrai neišsispręs, o situaciją dar blogina ir elektros trūkumas Kinijoje. Dėl to bent penkiose provincijose gamyklos sustabdė veiklą, o tai paveiks tiekimo grandines ir pasaulis įvairių produktų lauks dar ilgiau. Kol kas nėra detalizuojama kokios sritys labiausiai paveiktos dėl gamybos stabdymo. Blogiausia, kad kai kur netgi nukentėjo žmonės, nes sustojus ventiliacijos sistemoms buvo apsinuodyta dujomis.

Viena iš priežasčių dėl ko trūksta elektros yra Jungtinių Tautų konferencija, kuri vyks spalio viduryje ir joje bus kalbama apie aplinkosaugą. Kinijos prezidentas Xi nori, kad per šią konferenciją būtų matomas mėlynas dangus, o ne smogas, kurį sukelia teršalai. Kita labai rimta priežastis yra kylančios anglies ir dujų kainos. Kinijoje elektros kainos yra nustatomos politiškai ir jos dabar yra mažesnės už elektros gaminimo savikainą. Dėl to elektrinės nenori didinti gamybos ir patirti daugiau nuostolių. Šiuos elektros tiekimo sutrikimus tikimasi išspręsti iki spalio pradžios ir dabar neveikiančios gamyklos turėtų atnaujinti savo veiklą.

Kiek yra žinoma, Taivano montažinių plokščių gamintojai (ASUS, MSI, „Gigabyte“) nebuvo stipriai paveikti šio elektros trūkumo.

2 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    cha cha…paziuresime kaip elektros nepritruks visas likes pasaulis…vazinejantis su tesla ir ID 😀

    kaip paprasta kazka stebeti kitam kieme 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.