„Microsoft“ CASO nešiojamuosiuose kompiuteriuose be dGPU/iGPU MUX jungiklio padidins FPS iki 16 %

„Microsoft“ sprendžia esminį šiuolaikinių hibridinių nešiojamųjų kompiuterių dizaino iššūkį. Šiame kontekste „hibridinis“ reiškia nešiojamuosius kompiuterius su integruotais ir diskrečiaisiais grafikos įrenginiais. Šie grafikos procesorių blokai gali veikti kartu, kad pagerintų energijos vartojimo efektyvumą, perduodami grafikos užduotis vienai iš grafikos posistemių, priklausomai nuo jų sudėtingumo. Tačiau daugelyje nešiojamųjų kompiuterių dėl to taip pat kyla problemų.

Paprastai iGPU yra prijungtas prie nešiojamojo kompiuterio ekrano, o dGPU atkuria žaidimų vaizdus ir perduoda juos iGPU, kad šie būtų rodomi ekrane. Tokia sąranka suderina našumą ir energijos vartojimo efektyvumą, nes reiklios užduotys perduodamos dGPU, kad padidėtų našumas, o iGPU taupo energiją. Tačiau ji apima dviejų etapų procesą, kai dGPU pirmiausia atvaizduoja kadrus į bendrus išteklius, o tada į iGPU.

Žaidimų sesijose, kuriose reikia didesnio našumo, integruotos grafikos (iGPU) silpnoji vieta gali trukdyti išnaudoti visas diskrečiojo grafikos procesoriaus (dGPU) galimybes. NVIDIA „Advanced Optimus“ ir AMD „Smart Access Graphics“ šiai problemai spręsti naudoja multiplekserį (mux), todėl dGPU gali perimti žaidimų funkciją, o iGPU atlieka kasdienes užduotis. Dėl šios sąrankos nereikia perduoti duomenų tarp dviejų grafikos įrenginių, todėl padidėja žaidimų našumas.

Tačiau ne visuose hibridiniuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose yra mux jungiklis, o naudojant dGPU gali padidėti energijos suvartojimas ir sutrumpėti akumuliatoriaus veikimo laikas. „Cross Adapter Scan-Out“ (CASO) supaprastina nešiojamųjų kompiuterių, kuriuose nėra mux jungiklio arba jis išjungtas, darbą. Jam reikia tik vienos atvaizduojamų vaizdų kopijos, dėl to pagerėja FPS ir sumažėja ekrano vėlinimas, todėl hibridiniams nešiojamiesiems kompiuteriams, neturintiems specializuotos aparatinės įrangos, gerokai padidėja našumas.

„Microsoft“ teigia, kad naudojant CASO vidutiniškai 16 % padidėja FPS ir 27 % sumažėja ekrano vėlinimas. Bendrovė taip pat teigia, kad 45 % sumažėja TDR (Timeout Detection and Recover Events), todėl šie nešiojamieji kompiuteriai iš esmės tampa stabilesni. „Microsoft“ teigimu, ši technologija jau integruota į „Windows 11“ sistemas ir jau yra sistemos dalis. Jai netaikomas minimalus dGPU reikalavimas ir ji pagal nutylėjimą veiks palaikomuose įrenginiuose.

NVIDIA patvirtino, kad CASO veiks su visais „GeForce“ produktais, šiuo metu naudojančiais r515 ar naujesnės versijos tvarkykles. „Intel“ diskrečiai grafikai reikės 3.0 ar naujesnio modelio WDDM tvarkyklės. AMD „Radeon 6000“ ar naujesni produktai palaikys šią technologiją su 3.1 ar naujesne WDDM tvarkykle.

1 Komentaras

  1. SoTOP parašė:

    Čia žiauriai svarbus dalykas, keistai apie tai mažai kalbama, pilną kortų greitį išnaudoti leidžiantį mux’ą turėdavo tik rimti žaidiminiai nešiojami, o visiem kitiem greitis krisdavo pastebimai papildomai einant per iGPU. Nebūčiau pagalvojęs, kad programiškai galima viską išspręsti, dabar net keista kodėl tada tokio sprendimo reikėjo laukti daugiau nei dešimtmetį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.