Nufotografuotas AMD „Phoenix 2“ procesorius

„Phoenix 2“ yra mažesnė originalaus „Phoenix“ silicio versija, kuri dabar naudojama galingiausiose AMD mobiliosiose sistemose, nešiojamuosiuose kompiuteriuose, mini kompiuteriuose ir delninėse konsolėse. Tačiau tai, kad AMD gali pristatyti mažesnį „Zen 4“ ir RDNA 3 architektūromis pagrįstą lustą nebuvo paslaptis.

AMD lyg ir patvirtino, kad APU „Phoenix 2“ lustas yra 137 mm², taigi maždaug 1/4 mažesnis už originalų APU su 8 branduoliais ir 16 gijų. Mažesniame „Phoenix“ luste sumažintas procesoriaus branduolių ir grafikos branduolių skaičius, ir tikimasi, kad jis bus naudojamas „Ryzen 3/5 7040U“ serijoje.

Pirmąja „Phoenix 2“ nuotrauka „Bilibili“ pasidalijo žinomas gandų skleidėjas „Golden Pig Upgrade“. Iš nuotraukos matyti, kad „Phoenix 2“ turi tą patį FP7 paketą, kaip ir originalus „Phoenix“. Tačiau „Phoenix“ gali naudoti šiek tiek didesnį paketą, žinomą, kaip FP8.

Verta pažymėti, kad buvo modifikuotas ne tik procesoriaus branduolių dalis, bet ir gerokai sumažintas grafikos branduolių skaičius – nuo 12 iki 4. Šie pakeitimai prisidėjo prie mažesnio lusto dydžio ir galimai mažesnio energijos poreikio. Kol kas nėra pranešimų apie galimus dirbtinio intelekto galimybių pakeitimus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.