NVIDIA nebeplanuoja RTX 4090 Ti, o būsimas flagmanas gali turi 512 bit atminties valdiklį

Kopite7kimi, žinomas kaip labai patikimas šaltinis apie būsimą NVIDIA aparatinę įrangą, pareiškė, kad RTX 4090 Ti neplanuojama. Be to, minima, kad NVIDIA pristatys naujus RTX 4070/4060 modelius su AD103/AD106 grafikos procesoriaus, tačiau tai nebus nauji modeliai; veikiau jie greičiausiai skirti defektuotų lustų pardavimams optimizuoti ir pirmiausia gali būti skirti Kinijos rinkai.

Šiuo metu NVIDIA neturi didelio poreikio RTX 4090 Ti, nes RTX 4090 yra galingiausia vaizdo plokštė rinkoje, o AMD konkurencija šiame didelio našumo segmente yra ribota. Nors būta gandų apie galimą AMD RDNA3 serijos atnaujinimą arba 3D V-Cache papildymą, šie spėliojimai nekėlė jokio realaus susirūpinimo NVIDIA. Kol rinkoje neįvyks reikšmingų pokyčių, mažai tikėtina, kad bus pristatyta RTX 4090 Ti.

Kopite7kimi pridūrė, kad potencialiame naujos kartos flagmane turėtų būti naudojama 512 bitų atminties magistralė. Tai būtų didelis pokytis NVIDIA žaidimų serijoje, turint omenyje, kad tokia konfigūracija buvo naudojama labai seniai. Pavyzdžiui, su GTX 280. Jei NVIDIA tokiame potencialiame naujos kartos grafikos procesoriuje naudotų GDDR7 atmintį, kurios maksimali sparta yra 32 Gb/s, tai leistų pasiekti 2 TB/s pralaidumą, taigi dvigubai didesnį nei RTX 4090.

Tikimasi, kad NVIDIA iki 2025 m. neatskleis savo naujos kartos architektūros žaidimams. Turint omenyje, kad bendrovei būdingas dvejų metų žaidimų architektūros išleidimo periodiškumas, gali būti, kad tam tikra forma atsiras viduriniosios kartos atnaujinimas, kuris užpildys spragą. Tačiau šiuo metu konkreti informacija dar neaiški.

10 Komentarai

 1. DeepMind parašė:

  Su šia karta NVIDIA susimovė. Paskui EVGA jau ne vienas Taivano gamintojas pasekė, atsisakė gaminti 4000 seriją arba perėjo prie AMD su Intel. Bet kaip rodo NVIDIA istorija po nenusisekusios kartos būna šuolis su sekančia.

  • bugism parašė:

   4090 išperkamos kaip karšti pyragėliai. Jų plokštės greičiausios, galingiausios, AMD vėl su draiveriais nedraugauja.Ti ir nereikalinga nes nėra konkurentų. Kur čia susimovė?

   • Crunk parašė:

    ties kuria vieta amd su driveriais nedraugauja ? 😀

   • DeepMind parašė:

    Aukštos kainos, gremėzdiškas dydis, netikusi maitinimo jungtis, DP 2.1 nebuvimas, dirbtini, vėlinimą įnešantys kadrai… Ši serija kaip bandomoji ir su sekančia tai pataisys. Klysti žmogiška, anksčiau ar vėliau kiekvienas susimauna 🙂

    • bugism parašė:

     Dėl maitinimo jungties sutinku, bet lengvai sprendžiamas dalykas nusipirkau kito gamintojo. Aukštos kainos aš savo už 1500 nupirkau naują, šiaip jo daug. Gremėsdiška bet nekaista visiškai man netrukdo. DP2.1 ar tikrai būtina bent kol kas manau ne. „dirbtini, vėlinimą įnešantys kadrai“ apie ką čia?

     • DeepMind parašė:

      DP 1.4 4k virš 100Hz reikalinga DSC, o kompresija įneša nežymų uždelsimą(latency). DP 2.1 monitorių masinė gamyba neužilgo. Šiame https://www.youtube.com/watch?v=jIR9JUn3yTQ video ištestuota DLSS UP Frame Generation, tai tik vienas pavyzdžių. Kažkada su Cyberpunk 2077 buvau radęs, ten dar prasčiau pasirodė. Ne visi testuotojai tai parodo, dažniausiai tik į fps žiūri. Dar kas man užkliuvo, jog NVIDIA šiai serijai vram GB labai taupo ir vram pralaida gan maža. O sekančioj kartoj turėtų su dirbtinų kadrų kūrimu pasitaisyti, DP 2.1 bus, maitinimo lizdas bus pašlifuotas, tik va dėl gabaritų ir kainų klausimas 🙂

      • bugism parašė:

       Klausymo kaip ir nėra kaina 100 proc nemažės, o tik kils. DP2.1 kaip ir sakiau kol kas nėra reikalingas kai bus reikalinga man manau ateis 70.. ar 80.. kartos GPU arba dėl kosminių kainų PS ar XBOX 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.