„Qualcomm“ pavyko apeliuoti ir panaikinti 1 mlrd. baudą

2018 m. ES antimonopolinė reguliavimo institucija skyrė „Qualcomm“ 1 mlrd. eurų baudą, kaltindama ją tuo, kad 2011-2016 m. ji mokėjo „Apple“, kad ši naudotų „Qualcomm“ modemus, užuot perėjusi prie konkurentų modemų, pavyzdžiui, „Intel“. Žinoma, bendrovė baudą apskundė ir Europos Bendrasis Teismas baudą panaikino.

„Šiandienos sprendimu Bendrasis Teismas visiškai panaikino Komisijos sprendimą. Bendrasis Teismas savo sprendimą grindžia, pirma, nustatytais procedūriniais pažeidimais, turėjusiais įtakos „Qualcomm“ teisei į gynybą, ir, antra, skatinamųjų mokėjimų antikonkurencinio poveikio analize“, – nusprendė EGC, kuris yra antrasis aukščiausios instancijos teismas Europos Sąjungoje.

Toliau pranešime spaudai viskas tampa dar įdomiau: „Bendrasis Teismas pastebi, kad nors Komisija padarė išvadą, jog skatinamosios išmokos sumažino „Apple“ paskatas pereiti prie konkuruojančių tiekėjų, kad įsigytų LTE mikroschemų rinkinius, iš Komisijos sprendimo matyti, kad nagrinėjamu laikotarpiu „Apple“ neturėjo techninės alternatyvos „Qualcomm“ LTE mikroschemų rinkiniams, kad patenkintų didžiąją dalį savo poreikių, t. y. tą dalį, kuri iš esmės atitinka „iPhone“ telefonus.“

Komisija turi galimybę pateikti apeliacinį skundą ES Teisingumo Teismui, tačiau pirmiausia ji nori atidžiai apsvarstyti EGC sprendimo pasekmes. Panašią bylą JAV teisme iškėlė Federalinė prekybos komisija. Iš pradžių FTC laimėjo, tačiau sprendimas buvo panaikintas ir galiausiai „Qualcomm“ ir „Apple“ susitarė be teismo.

Šių metų pradžioje Bendrasis Teismas panaikino panašią 1,06 mlrd. eurų baudą „Intel“, kuri buvo kaltinama antikonkurencine veikla. Pirminė bauda buvo paskirta 2009 m., tada 2014 m. ES žemesnės instancijos teismas atmetė „Intel“ apeliacinį skundą, tačiau 2017 m. Bendrasis Teismas šį sprendimą panaikino, kol galiausiai 2022 m. sausio pabaigoje baudą apskritai buvo panaikinta.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.