Ruošiamame ES „Teisė į remontą“ įstatyme kalbama apie papildomą 12 mėn. garantiją po remonto

Europos Vadovų Taryba ir Parlamentas susitarė dėl preliminarios „Teisės į remontą“ direktyvos versijos. Joje siūlomi keli pagrindiniai aspektai – gamintojai turės suteikti papildomą 12 mėnesių garantiją naudotojams po remonto, jie privalės siūlyti atsargines dalis už priimtiną kainą ir privalės priimti naudotas arba 3D spausdintuvų atsargines dalis.

ES įpareigos gamintojus per protingą laiką atlikti būtinus remonto darbus, kartu išlaikant vartotojų teisę rinktis, ar taisyti, ar keisti sugedusius gaminius, kuriems vis dar galioja garantija. Bus parengta standartizuota Europos informacijos apie remontą forma, kuri bus teikiama nemokamai – tai labai padės mažoms serviso parduotuvėms bendrauti su klientais.

ES taip pat atidarys Europos internetinę remonto platformą, kurioje bus išsamiai aprašytos remonto paslaugos visose šalyse narėse. Naujųjų nuostatų įgyvendinimas teisės aktuose užtruks, tačiau tai yra žingsnis teisinga linkme.

7 Komentarai

 1. Guja parašė:

  Šiaip gera žinia.Užsisakėme AEG skalbimo mašiną.Nesame tikri kiek ji laikys.Prastęstas garantinis irgi būna su niuansais.Eina kalbos jog būtent skalbiankės pasibaigus garantiniam dažnai būna tiesiog netvarkomos.Taip išeitų jog jokios atsarginės dalys kaip ir nebepadėtų…

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Pratęstas garantinis ten su niuansais, nes jį vykdo jau ne gamintojas. Bent jau kiek teko susidurti. Kitur iš vis būna įdomu, kompensuojamos tik detalės, bet reikia už darbą mokėt. Dar labai reikia pasiskaityti kas ten per „garantija“ kai moki už ją papildomai.

   Topo Centras tai labai naglai savo pratęstas garantijas, draudimus siūlo, nes už tai procentą gauną (tikriausiai). Kategoriškai atsisakai ir vis tiek siūlo, kaip kokie turginiai. 😀

   Veiks ta skalbenkė ilgai, nebent tris mažus vaikus turit ir skalbsit kasdien.

   • Guja parašė:

    Tai ir nesėmiau to garantinio.Kaip sakai ypač perdėtai siūlant.Nesenai teko pirkti ir naują šaldytuvą,viryklę.Visur imat tas jų pratęstas garantijas-dar ant KIEK viskas pabrangtų.Kiek laikys tiek…

    • EgidijusL parašė:

     Aš nudegiau su TV pratesta garantija. Man elektromarkt sakė “suges per 2 metus, bus gražinti eurai už pratęstą garantiją”. Pasirodė jog grąžina tik jei tau netaiso, o grąžina eurus. Taigi, keitė ekraną po 6mėn pirkimo, po 3mėn išlindo ta pati bėda, tai vėl po 6mėn pasikeičiau. Tuomet vėl ta pati bėda per pratęstą garantinį. O va per kur buvo ji išpirkta tas servisas nematė gedimo. Ate tas garantinis pratęstas.
     Norėjai gerai laikančios technikos reikėjo imti Miele netaupant. Visad kartą į mėnesį praplauti su indaplovės kapsulėmis, geriausia būtų ir su actu. Motina daug metų AEG (tos dar kai meistras sakydavo jog tu ją saugok, nes ji dar ne piopierinė). AEG skalbenkės iš senatvės valdymo blokas nukepė, išardžius visą skalbenkę viduj radom viską puikios būklės (tik rėmas kampe rudis turėjo). Visad motina su actu praplaudavo ir nesikaupė kalkės, kurios visokias šlangeles ir nužudo. Dabar mačiau LG paleido skalbenkes, kurios neturi durelių filtrui išvalyt, tai jei nori filtrą išvalyti turi korpusą ardyt, tai žmonės ima ir išsipjauna skylę…
     O šaldytuvau. Samsung ir t.t jau gal 10 metų vietoj varinių vamzdelių naudoja aliuminius, tai kai jie kondensuojasi pratrūksta, dėl ko šaltutuvą tik išmest. Dėl miele šaldytuvų nežinau, neteko dar dėl jų domėtis, nes dar senoji snaigė tarnauja gerai.

     • Guja parašė:

      EgidijusL Miele visa produkcija topinė.Tačiau skalbimo mašinos Miele per viršų dedamų kaip ir nemačiau.O už naudota kokių 8 metų kai kas prašo 450eu-nesąmonė.Šitiek nauja AEG septintos vidutinės klasės kainavo.Tipo šiuolaikiška,su nemažai privalumų- inverterinis variklis,garinimo funkcija ir t.t. Šiaip ačiū už priminimą-ypač skalbenkes reikia prižiūrėti.

 2. ToBeX parašė:

  Šiaip gerai skamba +12mėn po remonto, bet vis tiek gražinčiau.
  Nes realiai dabar niekad nieko neremontuoju nes:
  Nesutikus remontuot, gražinama visa suma.
  Perki tą pačią prekę, vėl gauni 24mėn, nereikia laukt kol sutvarkys.
  Aš kaip klientas – džiaugiuosi, bet kaip pardavėjas/gamintojas, būčiau labai piktas.

  • newdiamond parašė:

   kolega. sneki teoriskai.

   pakeitus preke ne visur gauni nauja garantija.

   aisku kokioj US gautum…cia dar bananu salis….firmos daro ka nori, nors vartotoju tarnyba sneka kitaip….

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.