Rusija skyrė baudas „Reddit“, „Apple“ ir „Wikipedia“ už „netikros“ informacijos skelbimą apie karą Ukrainoje

Liepos mėn. naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad „Reddit“ pirmą kartą istorijoje gavo baudą iš Rusijos po to, kai nepašalino turinio, kuris, pasak Maskvos, diskredituoja Rusijos kariuomenę. Už tai, kad „Reddit“ nepašalino „sąmoningai melagingos informacijos“ apie Sovietų Sąjungos veiksmus Antrojo pasaulinio karo metais, turinio, diskredituojančio Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas, ir kitos „ekstremistinės informacijos“, jai buvo grasinama skirti 4 mln. rublių (43 895 JAV dolerių) baudą, rašo „Reuters“. Ši bauda buvo paskirta, tačiau 2 mln. rublių (20 365 JAV dolerių), tai yra perpus mažesnė už maksimalią sumą.

„Reddit“ nėra vienintelė technologijų bendrovė, kurią šį mėnesį nubaudė Rusija. Kompanijos „Apple“ ir „Wikipedia“ taip pat buvo apkaltintos už vadinamųjų melagingų naujienų neištrynimą. „Apple“ atveju tai buvo susiję su „Apple Podcasts“ medžiaga, kuria, pasak Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucijos „Roskomnadzor“, buvo siekiama destabilizuoti politinę padėtį šalyje. Už neveikimą „Apple“ buvo nubausta 400 000 rublių, t. y. maždaug 4077 JAV dolerių, bauda.

Nors „Reddit“ ir „Apple“ buvo pirmosios kompanijos, kurioms baudas skyrė Rusija, „Wikipedia“ savininkui „Wikimedia Foundation“ skirta 3 mln. rublių (apie 30 581 JAV dolerį) bauda buvo naujausia iš daugelio. Balandžio mėn. organizacija buvo nubausta jau septintą kartą už tai, kad nepašalino „uždrausto“ turinio, susijusio su Rusijos kariuomene, rašo „Politico“. Fondas teigė, kad Maskvos teismui pateikė du aktyvius skundus dėl baudų, susijusių su turiniu apie karą Ukrainoje.

Praėjus kelioms dienoms po invazijos į Ukrainą, Rusija priėmė įstatymą, kuriuo uždraudė skleisti „netikras“ naujienas apie tai, kas, kaip ji jau seniai teigia, yra „speciali karinė operacija“, skirta „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ Ukrainą, apsaugant rusakalbius. Už šio įstatymo pažeidimą nuteistiesiems gresia iki 15 metų kalėjimo. Taip pat gali būti skiriamos baudos platformoms, kurios nepašalina turinio.

5 Komentarai

 1. Diaxminde parašė:

  Tiek Vakarai, tiek Rytai meluoja ir neraudonuoja. Visi nori pritempti savo tiesas eiliniam žmogui.

 2. I_ADV_I parašė:

  Skiria baudas tiems, kas nemokės ir
  draudžia įvažiuoti į RF tiems, kas nevažiuos.
  Jei būtų norm šalis, sakyčiau, savo reputacijai kenkia,
  bet RF jau tokioj šiknaskylėj, kad nelabai ir jaučiasi…

  Kita vertus man kur kas smagiau, kad RF šiuo metu tiek nerealių/kvailų/keistų projektų išleidžia, kurie subyrės vos baigus investuoti į juos, o pinigėliai bus sėkmingai išvogti, vis mažiau RF kariuomenei kerzavų ir raketų.
  Jei perskaitei iki čia – tu kantrus. Geros dienos tau 🙂

 3. ReaLm parašė:

  Visi kurie mėginate pateisinti roSSiejos veiksmus ir dar priartinti tam, žinot kur eiti. Teroristinės valstybės interesai pasaulyje jau nėra svarbūs, o maskolija turėtų būt nušluota nuo žemės paviršiaus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.