„Ryzen 7 5800X“ Vakarų Europoje galima nusipirkti už 165 €

AMD nuo pat „Ryzen 7000“ serijos išleidimo nuolat mažino šių procesorių kainas, taip darydama įtaką „Ryzen 5000“ serijai, grįstai ankstesne „Zen 3“ architektūra. 5000 serija žymėjo AM4 lizdo eros pabaigą, kurią dabar pakeitė moderni AM5 platforma, palaikanti DDR5 ir PCIe Gen5 standartus.

Kadangi DDR5 atmintis ir Gen5 SSD tampa pigesni, žaidėjai vis dažniau linkę rinktis „Zen 4“ pagrindu veikiančius procesorius, kad užsitikrintų palaikymą ir išlaikytų atnaujinimo galimybes artimiausioje ateityje. Nors AMD patvirtino savo ketinimą tęsti AM4 palaikymą ir vėliau išleisti kai kuriuos procesorius, tačiau per pastaruosius metus šiuo atžvilgiu nebuvo jokių reikšmingų pokyčių.

Tie žaidėjai, kuriems nėra būtinos naujausios technologijos ir norimasi šiek tiek sutaupyti AM4 platforma gali atrodyti visai patraukliai. Tokiais atvejais „Ryzen 7 5800X“, kurio kaina, nuo rugsėjo pradžios sumažinus ją 15 eurų, dabar yra 165 eurai, yra patraukli alternatyva 289 eurų kainuojančiam „Ryzen 7 5800X3D“, todėl jis yra patrauklus pasirinkimas ieškantiems našumo ir kainos pusiausvyros.

Kol kas neaišku, ar tai laikinas kainų pokytis, ar tai nauja nuolatinė kaina, tačiau verta paminėti, kad AMD savo oficialioje ES parduotuvėje taip pat įgyvendino panašų išpardavimą, nors ir didesnėmis kainomis. Vis dėlto tai galima suprasti kaip vieną iš paskutinių AMD bandymų išvalyti „Zen 3“ procesorių atsargas prieš numatomą „Ryzen 7000“ serijos atnaujinimą, kuris turėtų pasirodyti maždaug kitų metų antrąjį ketvirtį.

4 Komentarai

  1. Povilas parašė:

    Superinis procas

  2. nemesis parašė:

    Aš asmeniškai R7 5800x rinkčiausi vieninteliu atveju – jei jis būtų pigesnis už R7 5700x 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.