Staliniams kompiuteriams skirtų vaizdo plokščių tiekimas I ketvirtyje mažėjo 12,6 %

„Jon Peddie Research“ duomenimis, naujų integruotų vaizdo plokščių (AIB) – iš esmės stacionarių kompiuterių vaizdo plokščių – tiekimas sumažėjo 12,6 proc., palyginti su ankstesniu ketvirčiu, ir 38,2 proc., palyginti su 2022 m. I ketvirčiu. Bet koks atsigavimas vėliau šiais metais gali priklausyti nuo neseniai išleistų AMD ir NVIDIA naujų vaizdo plokščių modelių.

Didžiausią ketvirčio nuosmukį patyrė NVIDIA – jų tiekimas sumažėjo 15,2 proc. Tuo tarpu AMD patyrė 7,5 proc. nuosmukį. Šie skaičiai atkartoja naujausias kitų asmeninių kompiuterių sektorių ataskaitas, rodančias, kad vartotojai nebeskuba atnaujinti savo techninės įrangos kaip 2021 m. Analitikai nuosmukį taip pat sieja su atleidimais iš darbo ir nerimu dėl infliacijos, kurie yra susiję su platesniais nuogąstavimais dėl artėjančios recesijos. Be to, nepaisant praėjusiais metais išleistų naujų RTX 40 ir RX 7000 serijų, daugelis klientų galėjo nuspręsti, kad paskutinės kartos vaizdo plokštės yra pakankamai geros.

Nepaisant pardavimų nuosmukio, rinkos dalis tarp trijų vaizdo plokščių konkurentų, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, pasikeitė nedaug. Kompanija AMD išlaikė 12 proc. diskrečiųjų stalinių kompiuterių grafikos spartintuvų rinkos dalį, o „Intel“ šiek tiek sumažino NVIDIA pyrago dalį. Tačiau naujasis žaidėjas vis dar turi tik 4 proc. rinkos, o NVIDIA išlaiko dominuojančią 84 proc. rinkos dalį. Lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu – AMD prarado net pusę savo rinkos dalies, o tai yra milžiniški praradimai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.