Startuolis teigia, kad jų papildomas lustas bet kokio procesoriaus spartą gali padidinti iki 100 kartų

Suomijos valstybei priklausantis startuolis „Flow Computing“ teigia, kad jos naujoji techninė įranga, naudodama lygiagretųjį apdorojimą, gali padidinti bet kurio procesoriaus spartą daug kartų. Technologiją esą galima pritaikyti daugeliui įrenginių, architektūrų ir programinės įrangos. Bendrovė planuoja atskleisti konkrečias detales apie tai, ką vadina „šventuoju procesoriaus našumo graliu“, rugpjūčio mėn.

Bendrovė „Flow Computing“ gavo apie 4,3 mln. dolerių rizikos kapitalo finansavimą iš Šiaurės šalių įmonių, kad galėtų plėtoti intelektinę nuosavybę, kuri, jos teigimu, gali padidinti procesoriaus našumą. Bendrovė teigia, kad jos lygiagretaus apdorojimo vienetai (PPU) gali pradėti revoliucinę „CPU 2.0“ erą.

Suomijos valstybinio VTT mokslinių tyrimų instituto dukterinė įmonė „Flow“ teigia, kad procesoriai tapo silpniausia šiuolaikinės architektūros grandimi, greičiausiai turėdama omenyje pastarųjų poros dešimtmečių dažnio apribojimus. PPU esą gali padėti seniesiems ir būsimiems procesoriams įveikti šią kliūtį, nes padeda efektyviau sinchronizuoti darbo krūvius.

Startuolio interneto svetainėje aiškinama, kad lygiagretusis apdorojimas gali paslėpti vėlavimą ir taip sumažinti švaistomų taktų skaičių. Turėdami papildomą lustą, procesoriai gali daug greičiau persijungti tarp užduočių, turėdami tas pačias aparatinės įrangos specifikacijas kaip ir anksčiau.

„Flow“ sistema veikia integruojant PPU į procesoriaus plokštelę, todėl šiai technologijai reikia naujos techninės įrangos. Jei pardavėjai nuspręstų ja pasinaudoti, pirmieji PPU aprūpinti įrenginiai rinkoje tikriausiai pasirodys tik po kelerių metų.

Tačiau visiems, kurie naudoja PPU, nereikėtų iš esmės keisti savo aparatinės ar programinės įrangos sandaros. Mikroschemos palaiko esamas architektūras, pavyzdžiui, x86, „Arm“ ir RISC-V. Be to, programinė įranga, kuri nebuvo perrašyta atsižvelgiant į PPU, gali padvigubinti procesoriaus našumą. Perkompiliavus operacinę sistemą ar programavimo sistemos biblioteką, našumas gali padidėti iki 100 kartų. Kuriama dirbtiniu intelektu pagrįsta priemonė gali padėti kūrėjams maksimaliai išnaudoti PPU privalumus.

Keičiant PPU branduolių kiekį, patobulinimai gali būti taikomi daugeliui formų veiksnių. Srautas rodo, kad 16 branduolių PPU idealiai tiktų mobiliesiems įrenginiams, 64 branduoliai – asmeniniams kompiuteriams, o 256 branduoliai – serveriams.

Nors lygiagretusis apdorojimas esą gali padidinti bet kurios programos našumą, bendrovė nurodo, kad didžiausią naudą gali gauti nauji sektoriai, pavyzdžiui, dirbtinis intelektas ir debesų kompiuterija. Daugiau techninės informacijos bus pateikta rugpjūčio 25-27 d. vyksiančiame Stanfordo universiteto renginyje „Hot Chips 2024“.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.