Stipriai sumažinus gamybą DDR5 atminties kainos kils 20 %

Dėl per didelės pasiūlos ir lėtėjančios paklausos operatyviosios atminties ir NAND kainos po pandemijos bumo pasiekė žemiausią lygį, todėl gamintojai pajuto, kad turi kažką daryti, kad ištaisytų padėtį. Akivaizdus atsakymas buvo gamybos mažinimas, ir būtent taip ir atsitiko.

Trumpalaikis gamybos mažinimas, atrodo, nėra planuojamas. Remiantis ataskaita, „Samsung“ ir „SK Hynix“ išplėtė gamybos mažinimą, o kitos įmonės, pavyzdžiui, „Micron“, yra suinteresuotos tęsti gamybos mažinimą iki 2024 m. Žvelgiant į ateitį, pramonės ekspertai mano, kad pasiūlos apribojimas kartu su padidėjusia paklausa, kurią lemia dirbtinis intelektas, dar labiau padidins kainas.

Remiantis nauja Taivano verslo laikraščio „Taiwan Business Times“ ataskaita, ketvirtojo ketvirčio sutarčių kainos smarkiai pakilo atminties gamintojų naudai: DDR5 pabrango 15-20 procentų, DDR4 – 10-15 procentų, o DDR3 – 10 procentų. Leidinys pažymėjo, kad kainos padidėjo daugiau, nei tikėtasi. Todėl jei galvojate apie atminties pirkimą ir parduotuvėse matote nepadidėjusias kainas reikėtų pirkti ir nedvejoti, nes kainos tikrai didės.

2 Komentarai

  1. 1Xtra parašė:

    Gaila, vis dar DDR4 naudoju, panašu, kad skubėti neteks padaryti upgrade 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.