Sukurtos „Navi 4X“ grafikos procesoriaus vizualizacijos

Naujausios vizualizacijos, kuriomis pasidalijo creper9000, buvo sukurti pagal Olrak29 diagramas, kurios pačios įkvėpimo sėmėsi iš „Moore’s Law is Dead“ pateiktos skaidrės. Nei vienas iš šaltinių neturėjo prieigos prie visos diagramos ar grafikos procesoriaus, todėl šie vaizdai yra konceptualūs ir pagrįsti įvairių nepatikrintų šaltinių informacija. Vis dėlto tikimybė, kad toks dizainas buvo kuriamas, atrodo didelė, atsižvelgiant į tai, kad apie jį anksčiau buvo užsiminta daugelyje gandų.

Numatoma RDNA 4 architektūra ne tik apima daugialypės terpės struktūrą, bet ir lustų krovimo (die stacking) – koncepcija, kuri jau buvo atskleista duomenų centrams skirtoje „Radeon Instinct MI300“ serijoje. Siūlomoje strategijoje numatoma naudoti nemažą interposerį, padalytą į tris segmentus, kurių kiekviename yra specialūs „Infinity Cache“ ir GDDR atminties valdikliai.

Šalia šių pagrindinių lustų, vadinamų AID, AMD planuoja įrengti didelę daugialypės terpės ir įvesties ir išvesties lustą, sukuriantį ryšius su kiekvienu AID. Sudėtingumas didėja, kai į kiekvieną AID integruojami „Shader Engines“ lustai (SED). Pranešimuose teigiama, kad viename AID gali būti iki trijų SED, todėl AMD kiekvienoje pakuotėje gali būti iki devynių SED.

„AMD Radeon RX 8000“ serijos pristatymas vis dar tolimoje ateityje. Nepaisant to, kiekviena bendrovė laikosi griežto kūrimo proceso, kuris trunka kelis mėnesius, o kartais net metus, kol projektas laikomas baigtu. Nors šio „Navi 4X“ dizaino likimas dar neaiškus, šio projekto metu įgytos įžvalgos neabejotinai suteiks AMD strateginį pranašumą kuriant naujesnes būsimų dizainų versijas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.