Švedija siekia uždrausti kripto valiutų kasimą Europoje

Švedijos elektros tinklą stipriai apkrauna kriptovaliutų kasėjai, kurie persikėlė į šalį dėl pigios ir gausios energijos tiekimo. Nuo šių metų balandžio iki rugpjūčio mėn. energijos suvartojimas dėl kriptovaliutų gavybos išaugo keliais šimtais procentų, tai prilygsta maždaug 200 000 namų ūkių šalyje. Šie duomenys gauti iš Švedijos aplinkos apsaugos agentūros atstovų.

Dėl kriptovaliutų kasybos išaugęs Švedijos energijos poreikis kelia grėsmę Švedijos gebėjimui įvykdyti įsipareigojimus pagal Paryžiaus klimato susitarimą, o kitos pigios energijos turinčios valstybės neabejotinai susiduria su panašiomis problemomis.

Kinijai draudžiant kriptovaliutas ir jų gavybą, daugelis mainerių perkėlė savo veiklą į Šiaurės šalis. Tai didiną apkrovą Švedijos elektros tinklui ir neleidžia sumažinti neatsinaujinančios energijos naudojimo. Švedijos atsinaujinanti energija vis labiau nukreipiama nuo pramonės, transporto ir kitų buitinių vartotojų į kriptovaliutų kasimą, tokių kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“. Švedijos reguliavimo institucijos nori, kad tai būtų sustabdyta.

Švedijos finansų ir aplinkosaugos reguliavimo institucijos atvirame laiške paragino Švediją „sustabdyti“ naujų kriptovaliutų gavybos operacijų kūrimą ir neleisti verslui, kuris prekiauja kriptovaliutų turtu arba investuoja į jį, vadinti aplinkai tvariu. Jie paragino ES uždrausti Proof of Work kriptovaliutų kasimą.

15 Komentarai

 1. nemesis parašė:

  Keistu keliu eina. Aš tai jei tik išeitų atskirti maininimui ar ne elektra, ją iškart 5 kart pabranginčiau. O už iš dangaus nukritusius iš dangaus pinigus vėjo jėgainių, saulės panelių ir akumų pristatyčiau… Arba pabranginčiau visiems 5 kart elektrą, o paskui kompensuočiau namų ūkiams protingą kainą, gamykloms ir t. t. kurios moka mokesčius toje šalyje…

  Bet aš tai ne iš tos operos žmogus, gal jie geriau/protingiau kažką sugalvojo…

  • sqt3ris parašė:

   Panasiai ir man kilo mintis , kad reiktu apmokestint , bet tik nuo tam tikro kiekio sunaudotos elektros ,kad maziau tarapoto butu.

   • Mindaugas Klumbis parašė:

    Kiek as suprantu, problema yra ne namuose kasantys, bet pramoniniu budu kasantys. Tikrai paprasti kasejai is Kinijos nepersikele, tai didelio masto verslas. Pramonei skirta elektra yra dar pigesne nei namams. Tad apriboti elektros kiekius namams mazai ka duotu.

   • ToBeX parašė:

    Bėda tame, kad tai tiesiog atsiradęs labai didelis elektros poreikis, kai tinkle pakyla elektros suvartojimas, krenta dažnis. Statyt naujas elektrines ne išeitis, nes po metų, kai kripto tarkim nebeapsimoka, elektrinės pastatytos, išlaikyt reikia, o elektros niekam nereikia – investicija nuplaukia.

   • samanius1124 parašė:

    baikit rasinet konservams idejas, pasigailesit

 2. nemesis parašė:

  Suma sumarum, aš manau, kad dėl ateities kartų ir net dėl savo kartos, reikia stabdyti bevertį POW, arba kažkaip pradėti pratinti žmones kvėpuoti šiltnamio dujomis, išskirti deguonį ir gyventi 40C temperatūroje.

  Dar gal kiek suprasčiau kad tas POW darytų realius darbus, kaip decentralizuotas serveris – vaistų paieškoje, simuliacijose, AI learninge, ar dar kažkur, bet dabar, daryti brute force, vardan to, tik kad įsitikinti kad turi tam tikrą geležį ir nedarytum per greit? Nu sorry. Čia tas pats kas arklių važnyčiotojų lenktynės, kai į ratus kišami pagaliai…

  Sąmokslo teorijas jei svarstyčiau, tai POW realiai sukurti turėjo komp. įrangos kūrėjai/gamintojai, bei energetikai. Milžiniška paklausa tiesiog iš dangaus, be jokios realios paklausos…

 3. vycius9 parašė:

  Greičiau sužlugtų šitas kriptovaliutų sh.. kiek gi galima

 4. Asara parašė:

  Pakentek dar 20 metu.

 5. Tinkinimas parašė:

  Kuo greičiau ši finansų piramidė subyrės, tuo geriau. Kažkaip nesigirdi „žaliųjų“ protestų prieš milžinišką ir beprasmį elektros deginimą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.