Telefonų gamyba pirmąjį 2023 pusmetį yra žemiausia per 10 metų

Ekonomikos nuosmukis daro didelę įtaką pasaulinei išmaniųjų telefonų rinkai, kuri ir toliau mažėja – remiantis „TrendForce“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį ji smuko beveik 20 %, o antrąjį ketvirtį – 6,6 %. 2023 m. pradžia prasta – 272 mln. išmaniųjų telefonų, pagamintų antrąjį ketvirtį, pridėjus prie pirmojo ketvirčio gamybos, iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį pagaminta 522 mln. vienetų. Tai 13,3 % mažiau nei per pirmuosius šešis 2022 m. mėnesius.

Skirtingoms bendrovėms poveikis buvo skirtingas. Vis dar pirmauja „Samsung“ – pagaminta 53,9 mln. vienetų (12,4 % mažiau nei I ketvirtį), o jos rinkos dalis yra šiek tiek mažesnė nei 20 %. Žinoma, naujieji sulenkiami „Galaxy Z“ serijos telefonai pasirodė tik III ketvirtį, todėl jų poveikio dar nematome, tačiau, atsižvelgiant į vangius „Galaxy S23“ serijos pardavimus, to gali nepakakti.

II ketvirtis tradiciškai yra silpniausias „Apple“ ketvirtis – jis būna prieš pat didįjį „iPhone“ pristatymą, todėl dauguma žmonių delsia įsigyti naują modelį arba senąjį modelį su nuolaida. Apple susiduria su tam tikromis naujos kartos telefonų gamybos problemomis, todėl sėkmė III ketvirtį nėra garantuota. „TrendForce“ prognozuoja, kad „Apple“ gali aplenkti „Samsung“ ir pretenduoti į pirmąją vietą, jei „iPhone 15“ serija pranoks lūkesčius.

Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, „Xiaomi“ gamybą padidino 32,1 % ir iš viso pagamino 35 mln. vienetų (tai apima „Xiaomi“, „Redmi“ ir „Poco“ telefonus). Tai leido jai aplenkti konkurentę „Oppo“ ir užimti trečiąją vietą.

„Oppo“ (įskaitant „Oppo“, „Realme“ ir „OnePlus“ telefonus) nukrito į ketvirtą vietą, nepaisant 25,4 % padidėjimo, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, ir iš viso pagamino 33,6 mln. išmaniųjų telefonų. Bendrovė pasiekė gerų rezultatų Pietryčių Azijoje ir kitose rinkose, kurios išliks stiprios ir trečiąjį ketvirtį, todėl bus įtemptos lenktynės su „Xiaomi“.

Didesnis sukrėtimas buvo tai, kad „Transsion“ („Tecno“, „Infinix“, „itel“) pirmą kartą pateko į penketuką ir išstūmė „vivo“. Šią sėkmę iš dalies lėmė bendrovės įžengimas į vidutinės ir aukštesnės klasės prekių rinką. Lyginant I ir II ketvirčius matyti, kad gamyba išaugo net 71,9 %.

Kalbant apie „vivo“ („vivo“, „iQOO“), kuri dabar yra šešta, po palyginti nedidelio (bet vis tiek teigiamo) 15 % padidėjimo iki 23 mln. vienetų (palyginti su „Transsions“ 25,1 mln.).

Pirmasis 2023 m. pusmetis yra žemiausias pasaulinės išmaniųjų telefonų gamybos taškas per pastaruosius 10 metų. Kitais metais padėtis taip pat neatrodo gera – „TrendForce“ prognozuoja nedidelį 2-3 % metinį augimą.

7 Komentarai

 1. newdiamond parašė:

  gal zmones nustojo keisti telefonus kas metus ….

 2. Daemon parašė:

  Aš iPhone 6 Plus naudojau 4.5 metų pakol nudvėso viskas viduriuose. Dabar jau artėja link tokio paties amžiaus Mate 20 Pro. Naudosiu pakol užsilenks, tenkina poreikius, nėra labai splashy dizainas, bet viskas rabotaet, tai kam keist. Plius, failai, fotkės, passwordai, numeriai, t.t.

 3. Lovelasas parašė:

  Visiškai nėra reikalo keist kas metus ar du, nes paskutinių dviejų metų flagmanai turi puikius ekranus, puikias kameras. S22 turiu, dar pora metų jokių problemų. Atsinaujinsiu nebent į S25 ar pan.

 4. neblogai parašė:

  Pasak Statista, telefonų pardavimo pikas buvo nuo 2017-ų iki 2019-ų, kai buvo parduodama po 1,5+ milijardo per metus, arba kas penktam žemės gyventojui. Dabar kelis metus parduodama po 1,35-1,4 milijardo. Tačiau pajamos iš telefonų pardavimų didžiausios buvo 2021-ais, kai vidutinė kaina pakilo nuo ~$270 2018-ais iki ~$300 2021-ais, ir tada iki ~$312 pernai.

 5. Diaxminde parašė:

  Telefonas kaip automobilis ne turtas. Svarbu turėtų pakankamai operatyvinės atminties, bent dabar 6gb.
  Neįsivaizduoju jau kiek metų naudoju tą patį išmanųjį. Ir pirkau berods triskart pigiau nei rinkos kaina.

 6. Tinkinimas parašė:

  Tikrai taip, telefonai keičiami rečiau.

 7. Raijmiss parašė:

  Čia ir aklam aišku. Visa rinka gerokai pasikeitė, telefonai gauna update bent trims metams i priekį, viduriai ir kameros geros ko pasekoje telefonai keičiami žyyymiai rečiau. Savo va NOTE 20 Ultra net nesiruošiu artimiausiu metu keisti, sukasi be jokių problemų

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.